KD uruchomią dodatkowe składy na linii E30

KD uruchomią dodatkowe składy na linii E30

24 lutego 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W trosce o zapewnienie odpowiedniego komfortu podróży, uwzględniając liczne uwagi kierowane do Kolei Dolnośląskich oraz Urzędu Marszałkowskiego, od 15 marca przewoźnik wprowadzi korekty rozkładu jazdy na magistrali Wrocław - Legnica - Zgorzelec.

Fot. Koleje Dolnośląskie

Zmieniona zostanie organizacja kursów w godzinach przedpołudniowych: około godz. 10:00 z Węglińca do Wrocławia oraz około godz. 11:30 z Wrocławia do Legnicy, zamiast - jak dotychczas - autobusu szynowego, kursować będą pojemniejsze elektryczne zespoły trakcyjne.

Tabor kierowany na linię będzie lepiej dostosowany do istniejących potoków podróżnych. O godz. 11:44 z Węglińca do Legnicy kursować będzie szynobus (od Jeleniej Góry), skomunikowany na stacji Legnica z jednostką elektryczną do Wrocławia. Analogiczne rozwiązanie będzie wdrożone w przeciwnym kierunku: wspomniany pociąg z godziny 11:22 z Wrocławia będzie skomunikowany na stacji Legnica z szynobusem do Zgorzelca (i dalej do Jeleniej Góry).

Dodatkowe pociągi pojawią się na linii E30 w weekendy. Pociąg o godzinie 12:56 w niedziele zamiast do Legnicy (jak dziś) będzie kursować w wydłużonej relacji do Lubania. Kurs powrotny z Lubania, będący przedłużeniem istniejącego od niedawna dodatkowego pociągu Bolesławiec-Wrocław, zaplanowano o godzinie 16:17.

W soboty natomiast, między Wrocławiem a Legnicą wyjedzie dodatkowo kurs o godz. 17:44.

Nowy rozkład jazdy jest już dostępny w portalu pasażera PKP PLK.

PODZIEL SIĘ