PKP Cargo wraca do gry o przejęcie portu w Gdańsku

PKP Cargo wraca do gry o przejęcie portu w Gdańsku

24 lutego 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

PKP  Cargo razem z Węglokoksem dopięły swego. Ich konkurent, maltańska spółka Mariner, nie kupi udziałów Portu Gdańskiego Eksploatacja (PGE). Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP), jako walne zgromadzenie Zarządu Morskiego Portu Gdańsk (ZMPG), czyli właściciela  PGE, nie zgodziło się na sprzedaż – donosi „Puls Biznesu”.

Fot. pge.pl

„W głosowaniu jawnym uchwała nie uzyskała wymaganej większości głosów, w związku z czym nie została podjęta” - napisano w informacji na stronie internetowej ZMPG. Powodów nie podano. W branży transportowej panuje jednak przekonanie, że „stary przetarg” trafi do kosza i ogłoszony zostanie nowy.

Weto resortu skarbu ucieszyło rynkowych ekspertów, którzy uznawali, że strategiczny port powinien trafić nie do maltańskiego, lecz do polskiego inwestora.

O tym, że konsorcjum złożone z PKP Cargo i Węglokoksu nie zrezygnowało z walki o przejęcie spółki Port Gdański Eksploatacja, dysponującej atrakcyjnym gruntem w części portu wewnętrznego, pomimo tego, że jej właściciel negocjował od jakiegoś czasu warunki sprzedaży z prywatną firmą z Malty, pisaliśmy w artykule pt. "PKP Cargo wciąż ma chrapkę na gdański port".

PODZIEL SIĘ