Photo Day ZBIORowej KOMunikacji W mieście Łodzi

Photo Day ZBIORowej KOMunikacji W mieście Łodzi

01 marca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Publicystyczno-informacyjny blog o łódzkim transporcie i komunikacji - ZBIORowa KOMunikacja W mieście ŁODZI (Komunikacjazbiorowa.pl) świętował swoje drugie urodziny. Z tej okazji odbył się okolicznościowy Photo Day na zapleczu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Fot. Komunikacjazbiorowa.pl

"Photo Day #ŁKA. Kolej od Zaplecza" odbył się w sobotę, 28 lutego, w dniu uroczystego odebrania przez ŁKA czterech ostatnich pojazdów serii FLIRT 3.

Sześćdziesięciu uczestników z Łodzi i województwa łódzkiego miało okazję zobaczyć jedno z najnowszych zapleczy technicznych, gdzie utrzymywane są polskie pociągi.

- Jest mi niezmiernie miło, że miłośnicy fotografii mogli gościć na naszym zapleczu. Szczególnie, że mówi się o nim coraz częściej nie tylko jako o perełce polskiego, ale także europejskiego kolejnictwa - mówił Andrzej Wasilewski, prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Fot. Komunikacjazbiorowa.pl

Przez blisko dwie godziny można było z aparatami zwiedzać przyciągający uwagę z zewnątrz budynek. Wnętrze kryło między innymi tokarkę potorową do toczenia zestawów kołowych, laserowe stanowisko do ich pomiarów, wagę do pomiaru nacisku wózków, stanowiska do odladzania, napiaszczania, odfekalniania oraz nawadniania. Nie mogło zabraknąć także przejścia przez automatyczną myjnię taboru.

- Dla mnie naturalnym miejscem do zorganizowania kolejnego komunikacyjnego pleneru fotograficznego było zaplecze Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Przede wszystkim to bardzo nowoczesny obiekt, który wyróżnia się na tle innych w kraju. Poza tym pomyślałem sobie, że pasażerowie podróżujący "ełką" będą ciekawi, jak wygląda budynek  gdzie serwisowane są pociągi Flirt najnowszej generacji, którymi jeżdżą do pracy lub szkoły - tłumaczy Daniel Siwak, autor bloga.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się także możliwość wejścia do kabiny najnowocześniejszego elektrycznego zespołu trakcyjnego Flirt3 czy zobaczenie tego samego pociągu na specjalnych podnośnikach. Na zakończenie wydarzenia miłośnicy fotografii mogli zobaczyć wjazd czterech ostatnich pociągów na teren zaplecza technicznego. Każdy z uczestników otrzymał także drobne upominki od Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej - zestaw gadżetów.

Fot. Komunikacjazbiorowa.pl

Był to drugi urodzinowy Photo Day ZBIORowej KOMunikacji W mieście ŁODZI. Pierwszy odbył się we wnętrzach zabytkowej Zajezdni Muzealnej Brus przy ulicy Konstantynowskiej 115. W przyszłości w tym miejscu ma powstać nowe muzeum łódzkiej komunikacji miejskiej.

W planach jest zorganizowanie kolejnego pleneru fotograficznego o tematyce transportowym.

PODZIEL SIĘ