Koleje Dolnośląskie podpisały umowę na 5 Impulsów

Koleje Dolnośląskie podpisały umowę na 5 Impulsów

10 marca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Przewoźnik podpisał z Newagiem umowę na dostawę pięciu nowoczesnych czteroczłonowych Impulsów 31WEa. Od poprzednich elektrycznych zespołów trakcyjnych  dostarczonych Kolejom Dolnośląskim, pojazdy różnić będą się kształtem czoła i reflektorami w technologii LED. Na życzenie zamawiającego zmieni się także wnętrze pojazdu, jego układ i kolorystyka.

Fot. Bartosz Dziubecki

Pojazdy pomieszczą po 460 pasażerów każdy i pojadą z prędkością do 160 km/h. Przewidziane są do obsługi połączeń na trasie Wrocław - Rawicz.

Podpisana dzisiaj umowa  o wartości 78 mln zł netto dotyczy drugiego zadania zapisanego w przetargu jaki Koleje Dolnośląskie ogłosiły 3 sierpnia 2013. Umowa na realizację pierwszego zadania obejmowała dostawę sześciu 3-członowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Zakończona została w ostatnich miesiącach 2014.

Zamawiane Impulsy 31WEa zgodne będą z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności (TSI), czyli normami obowiązującymi w Unii Europejskiej.

Nowe 4-człony dostarczone zostaną zamawiającemu w IV kwartale br. Pod koniec 2015 roku Koleje Dolnośląskie eksploatować będą łącznie 16 pojazdów Impuls wyprodukowanych przez Newag.

PODZIEL SIĘ