Pociągami turystycznymi po Wielkopolsce

Pociągami turystycznymi po Wielkopolsce

14 marca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Już dziś pociągi specjalne Noteć, Wodnik i Czaruś zabiorą turystów na trzy wycieczki po wielkopolskiej okolicy. Tym razem pasażerowie będą mogli udać się w podróż do Czarnkowa, Wągrowca i wzdłuż Noteci do Bzowa. 

Fot. TurKol.pl

Pociąg Noteć zawiezie pasażerów pięknymi, klimatycznymi liniami kolejowymi z Poznania przez Wągrowiec i Rogoźno Wielkopolskie do Czarnkowa i z powrotem tą samą trasą. W ramach dodatkowych atrakcji planowane są m.in. foto-stopy na stacjach w Murowanej Goślinie, Wągrowcu, Połajewie, Bzowie-Goraj i Czarnkowie.

Trasa pociągu Wodnik jest dostosowana dla pasażerów chcących spędzić w ciekawy sposób sobotę. Głównym celem podróży jest nowoczesny park wodny (AquaPark) w położonym około 55 km na północ od Poznania Wągrowcu.

Pociąg Czaruś to oferta specjalna dla mieszkańców Czarnkowa i okolic. Przejazd specjalnym pociągiem turystycznym na trasie z Czarnkowa do stacji Bzowo Goraj i z powrotem to dla wielu małych mieszkańców regionu okazja do odbycia pierwszej w życiu podróży prawdziwym pociągiem.

Dzięki współpracy Przewozów Regionalnych z Instytutem Rozwoju i Promocji Kolei, przy uruchamianiu markowego produktu turystycznego Turkol, w 2015 r. na tory wyjedzie blisko 200 pociągów specjalnych.

PODZIEL SIĘ