Wrocław: ruszył przetarg na budowę wiaduktu nad torowiskiem

Wrocław: ruszył przetarg na budowę wiaduktu nad torowiskiem

21 marca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Wyczekiwany przez mieszkańców Wrocławia wiadukt na ulicy Chociebuskiej ma coraz większe szanse na budowę. Nadzorująca projekt spółka Wrocławskie Inwestycje szuka wykonawcy inwestycji.

Fot. wroclaw.pl

Konstrukcja, zamknięta dla ruchu kołowego ze względu na zły stan techniczny, łączy osiedla Nowy Dwór, Kuźniki i Gądów. Jest alternatywą dla Gądowianki i w ruchu lokalnym odgrywa ważną rolę.

Przygotowywany w ekspresowym tempie od roku projekt jest już gotowy. Prace nad dokumentacją jeszcze trwają – złożony został wniosek o pozwolenie budowlane. Niemniej Wrocławskie Inwestycje już ogłosiły przetarg na wykonawstwo, aby - po jego otrzymaniu - można było jak najszybciej rozpocząć budowę.

– Tym bardziej, że rozstrzygnięcie tego postępowania nie oznacza automatycznego rozpoczęcia robót. Nowa konstrukcja ma powstać nad czynną i do tego ważną linią kolejową. Wykonawca musi zatem uzgodnić harmonogram prac z kolejarzami. Trzeba uwzględnić ich potrzeby, ale bez ustępstw z ich strony także nie obędzie się zwłaszcza, jeżeli mamy zrobić to szybko – tłumaczy rzecznik WI Marek Szempliński.

WI szacuje, że rozpoczęcie prac powinno nastąpić do połowy roku. Nowy wiadukt powinien być gotowy do końca 2016 roku.

PODZIEL SIĘ