ATR220 Pesy wyjechał w swój pierwszy kurs [film]

ATR220 Pesy wyjechał w swój pierwszy kurs [film]

23 marca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W ubiegły piątek, ze stacji Lukka w swój pierwszy kurs z pasażerami wyruszył pojazd ATR220. Natomiast wczoraj, produkt bydgoskiej Pesy zabrał dziennikarzy i przedstawicieli władz w kurs promocyjny. W uroczystości wzięło udział liczne grono mieszkańców świętujących pierwszy z czterdziestu zamówionych w Polsce spalinowych zespołów trakcyjnych.

Fot. YouTube

ATR220 Swing jest spalinowym zespołem trakcyjnym jednoprzestrzennym, klimatyzowanym i może poruszać się w trakcji wielokrotnej złożonej z trzech pojazdów. Osiąga prędkość 130 km/h, ma 161 miejsc siedzących, gniazdka elektryczne przy każdym fotelu. Wyróżnia go nowoczesny design i kolorystyka, przyjazne wnętrzem wyposażone m.in. w dynamiczny system informacji pasażerskiej i WiFi.

Dokładnie tydzień temu, w poniedziałek, 16 marca Pesa otrzymała dopuszczenie do ruchu na torach Włoch dla pierwszego (nr 001) z 40 spalinowych zespołów trakcyjnych ATR220 Swing dla Trenitalia. To była ostatnia bariera, która stała na drodze do udostępnienia składu podróżnym na trasie Lukka - Aulla w Toskanii.

Zachęcamy do obejrzenia filmu z uroczystości, jaką zorganizowali Włosi z okazji pojawienia się ATR220 na docelowej trasie: