Krótka lista chętnych na przejęcie PKP Energetyki

Krótka lista chętnych na przejęcie PKP Energetyki

23 marca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Rozpoczyna się kolejny etap prywatyzacji PKP Energetyka. Zakończono już analizę ofert złożonych przez zainteresowane podmioty na początku marca br. Efektem analizy jest zatwierdzenie przez PKP S.A. tzw. krótkiej listy inwestorów dopuszczonych do dalszego etapu.

Fot. Marek Miłkowski

– Na krótkiej liście inwestorów znajdują się zarówno podmioty polskie, jak i zagraniczne, inwestorzy strategiczni i finansowi – mówi Sławomir Baniak, dyrektor ds. Prywatyzacji i Nadzoru Właścicielskiego w Grupie PKP. – Potencjalni Inwestorzy rozpoczynają badanie due diligence spółki – dodaje.

Badanie due diligance potrwa najprawdopodobniej kilka tygodni. W jego trakcie inwestorzy zbadają kondycję i odbędą szereg spotkań z przedstawicielami spółki.

Proces prywatyzacyjny PKP Energetyki ruszył pod koniec ubiegłego roku, kiedy opublikowano zaproszenie do negocjacji. Inwestorzy zainteresowani kupnem spółki składali swoje oferty do 4 marca br. Finalizacja transakcji planowana jest na II połowę roku.

PKP Energetyka działa na polskim rynku od 2001 roku. Jej głównym zadaniem jest sprzedaż i dostarczanie energii elektrycznej, sprzedaż paliw płynnych. Specjalizuje się także w usługach elektroenergetycznych.