PKP Cargo transportuje towary z Chin do Niemiec

PKP Cargo transportuje towary z Chin do Niemiec

02 kwietnia 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Po 13 dniach podróży, do stacji Hamburg Billwerder w Niemczech dotarł pociąg towarowy z Chin. Na europejskim odcinku trasy przewóz w całości realizowany był przez Grupę PKP Cargo. Po raz pierwszy spółka odpowiadała za przewóz na dwóch odcinkach – polskim oraz niemieckim. Za realizację kontraktu dla chińskiego partnera odpowiedzialny był Cargosped, operator świadczący usługi spedycyjne i logistyczne, należący w całości do Grupy PKP Cargo.

Fot. PKP Cargo

Połączenie obsługiwane przez PKP Cargo będzie rozwijane. Jeszcze w kwietniu uruchomione będą kolejne pociągi z Chin.

– Sprawna realizacja połączenia Chin z Niemcami potwierdza wysokie kompetencje logistyczne Grupy PKP Cargo. Łącząc elastyczność Cargospedu, naszej spółki zależnej oraz możliwości PKP Cargo, zaoferowaliśmy klientom produkt kompletny. Stanowi on bazę dla rozwoju połączeń z Chinami. Niewątpliwą przewagą kolei nad transportem morskim jest ponad dwukrotnie krótszy czas dostarczenia towaru do odbiorcy – mówi Jacek Neska, członek zarządu PKP Cargo.

– Aby zrealizować przewóz na odległość blisko dziesięciu tysięcy kilometrów potrzebna jest profesjonalna obsługa i perfekcyjna synchronizacja działań wielu podmiotów. Cieszę się, że Cargosped dowiódł wysokiej jakości usług logistycznych w skali międzynarodowej – mówi Barbara Dunaszewska, prezes spółki Cargosped. – Ważne dla nas jest również to, że połączenie będzie nadal rozwijane.

Do transportu produktów na trasie z Chin do Niemiec przez Polskę wykorzystano w sumie 18 wagonów sześcioosiowych i jeden wagon dwuosiowy oraz nowe platformy intermodalne PKP Cargo, zakupione w 2014 roku. Przeładunek towarów z pociągu z Chin nastąpił w Centrum Logistycznym w Małaszewiczach, skąd wyruszyły dalej do Niemiec 29 marca o godz. 11:00. Do stacji docelowej w Hamburgu pociąg dotarł następnego dnia po godz. 13:00. Za realizację przewozu na tych dwóch odcinkach w całości odpowiadało PKP Cargo.

W kontenerach na trasie z Chin do Niemiec przez Polskę transportowane były m.in. wyroby włókiennicze a także części maszyn i urządzeń mechanicznych. Pociąg przejeżdżał kolejno przez następujące kraje: Chiny, Kazachstan, Rosję, Białoruś, Polskę i Niemcy. Czas przejazdu ponad tysiąckilometrowego odcinka przez Polskę do stacji przeznaczenia w Niemczech trwał około 26 godzin.