System srk Bombardiera na linii Wrocław-Poznań

System srk Bombardiera na linii Wrocław-Poznań

22 kwietnia 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Bombardier zrealizuje trzeci projekt obejmujący dostawę i zabudowę systemu sterowania ruchem kolejowym na odcinek Wrocław – Poznań korytarza transportowego E59 

Fot. Adam Brzozowski

Bombardier Transportation zdobył kolejny kontrakt na dostawę i zabudowę “pod klucz” systemów sterowania ruchem kolejowym dla PKP PLK na odcinek korytarza transportowego E59 w Polsce. Łączna wartość kontraktu wynosi 210 mln zł, a udział Bombardiera szacowany jest na około 93 mln zł.

W ramach konsorcjum z Krakowskimi Zakładami Automatyki S.A. firma Bombardier dostarczy rozwiązanie dedykowane kolejowym liniom magistralnym BOMBARDIERINTERFLO 200 na odcinek Rawicz – Czempiń, co stanowi trzeci i ostatni projekt w ramach zabudowy konwencjonalnych systemów sterowania ruchem kolejowym na linię Wrocław – Poznań. Linia ta jest częścią korytarza transportowego E59, który łączy stolicę Czech z Kopenhagą w Danii. Kontrakt obejmuje również zabudowę systemów zasilania, łączności, telewizji przemysłowej oraz diagnostyki taboru. Zakończenie dostaw planowane jest na czerwiec 2020 roku. Firma Bombardier dostarcza również wymienione technologie na odcinkach Wrocław – Rawicz i Czempiń – Poznań tej samej linii kolejowej.

– Najnowszy kontrakt z PKP PLK potwierdza, że Bombardier jest kluczowym dostawcą urządzeń sterowania ruchem kolejowym na linię E59 w Polsce. Projekt ten stanowi uzupełnienie naszej – już znacznej – puli projektów obejmujących budowę systemów srk na liniach magistralnych realizowanych na całym świecie. Ponadto, kontrakt ten pozyskaliśmy w 100. rocznicę rozpoczęcia działalności Bombardiera w branży sterowania ruchem kolejowym na świecie, która jest jednocześnie 90-leciem rozpoczęcia działalności w Polsce – mówi Peter Cedervall, prezydent dywizji Rail Control Solutions, Bombardier Transportation.

– Powierzenie naszej firmie kolejnej realizacji dostawy i zabudowy urządzeń sterowania ruchem kolejowym na linii E59 jest nie tylko potwierdzeniem pozycji lidera Bombardier Transportation na polskim rynku, ale również gwarancją terminowej realizacji i jednorodności rozwiązań srk na całej linii Wrocław-Poznań – dodał Sławomir Nalewajka, prezes zarządu Bombardier Transportation (ZWUS) Polska Sp. z o.o.

 

PODZIEL SIĘ