Polzug łączy nowy terminal ze swoją siecią transportową

Polzug łączy nowy terminal ze swoją siecią transportową

22 kwietnia 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Od czerwca spółka kolejowa Polzug, należąca do niemieckiego koncernu HHLA, połączy terminal lądowy k. Wrocławia tze swoją siecią transportową przy użyciu kilku pociągów tygodniowo.

Fot. Polzug

Początkowo pociągi kursować będą trzy razy w tygodniu pomiędzy centralnym punktem siatki połączeń firmy Polzug – hubem w Poznaniu a położonym ok. 200 km na południe terminalem lądowym we Wrocławiu. Na zarządzanym przez holenderskie przedsiębiorstwo logistyczno-transportowe Schavemaker terminalu o pojemności składowania 3 tys. TEU  przeładowano w 2014 r. 30 tys. kontenerów standardowych (TEU). Terminal jest korzystnie położony w pobliżu autostrady A4. Również na tym partnerskim terminalu Polzug zaoferuje swoim klientom szeroki wachlarz usług, łącznie z odprawami celnymi,  raportowaniem elektronicznym  oraz składowaniem kontenerów.  Poza tym terminal, który wykorzystywany jest przez Schavemaker także do przeładunku własnych przesyłek, przystosowany jest również do obsługi przesyłek ciężkich.

– Połączenie terminala z naszą siecią transportową jest atrakcyjne w szczególności dla klientów, którzy dokonywali transportów z lub do portów morskich w Polsce i Niemczech transportem samochodowym. Dzięki współpracy z Schavemakerem zwiększamy naszą elastyczność i obniżamy koszty stałe. Przez to zwiększamy konkurencyjność – powiedział prezes zarządu firmy Polzug Peter Plewa.

– Cieszymy się bardzo ze współpracy z firmą Polzug. Wspólnie z naszym partnerem możemy generować dalszy wzrost i rozwój. Dzięki temu w roku 2015 znacznie rozbudujemy wrocławski terminal: powstaną nowe tory przygotowane do obsługi składów całopociągowych, jak również suwnice bramowe służące efektywnemu przeładunkowi kontenerów.  Zwiększymy także pojemność składową. Dodatkowo będziemy mogli wykorzystywać sieć firmy Polzug do naszych transportów – stwierdził właściciel holenderskiej spółki Rico Schavemaker.

Polzug Intermodal oferuje klientom inteligentne rozwiązania transportowe i logistyczne pomiędzy niemieckimi i polskimi portami morskimi, jak również Rotterdamem i Antwerpią a pięcioma najważniejszymi centrami gospodarczymi Polski. Przedsiębiorstwo posiada trzy własne terminale krajowe w Polsce, w tym hub terminal w Poznaniu.

PODZIEL SIĘ