Alstom dostarczy Trenitalii 25 dodatkowych Jazzów

Alstom dostarczy Trenitalii 25 dodatkowych Jazzów

23 kwietnia 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Alstom otrzymał od Trenitalia, narodowego operatora kolejowego we Włoszech, dwa kontrakty o wartości około 170 mln euro, obejmujące dostawę 25 dodatkowych pociągów regionalnych Jazz. Nowe zamówienia, na podstawie podpisanego w 2012 r. kontraktu, wykonane w dwóch wariantach, poszerzą flotę Trenitalia do 95 pociągów tego typu.

Fot. Alstom

Jazz to najnowsza generacja wariantu pociągu Alstom Coradia Meridian, zaprojektowanego dla operatorów regionalnych Europy południowej, głównie we Włoszech. Coradia Meridian to elektryczny zespół trakcyjny mogący osiągnąć maksymalnie prędkość 160 km/h. Pociągi są niskopodłogowe, dzięki czemu oferują łatwy dostęp dla wszystkich podróżujących. Zaprojektowane z myślą o ochronie środowiska, Coradia Meridian mogą być poddane recyklingowi w 95 proc.

– Jazz to niezawodny, doceniany przez pasażerów pociąg. Cieszymy się, że Trenitalia ponownie obdarzyła zaufaniem  Alstom, doceniając zobowiązanie do dostarczenia zamówień w terminie, tak jak w przypadku tego projektu – powiedział Pierre-Louis Bertina, dyrektor zarządzający Alstom Transport we Włoszech.

Pociągi regionalne Coradia Meridian zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez Alstom we Włoszech. Opracowanie projektu, większość produkcji oraz certyfikacja odbywają się w zakładzie w Savigliano, w Cuneo. Zakład Sesto San Giovanni (Mediolan) jest odpowiedzialny za projektowanie i produkcję systemów trakcyjnych oraz przełączników pomocniczych. Systemy sygnalizacji pokładowej dostarczane są przez zakłady w Bolonii.