58 FLIRT-ów dla Holendrów powstanie w Polsce

58 FLIRT-ów dla Holendrów powstanie w Polsce

06 maja 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

22 kwietnia w Warszawie został podpisany kontrakt z Holenderskimi Kolejami Państwowymi Nederlandse Spoorwegen na dostawę 58 elektrycznych zespołów trakcyjnych FLIRT. Pojazdy, które zostaną wyprodukowane w zakładzie Stadler Polska w Siedlcach, mają zostać dostarczone przewoźnikowi do końca 2016 r. Wartość kontraktu to 280 mln euro.

Fot. Stadler Rail

Otrzymane zamówienie to największy sukces eksportowy Stadlera w Polsce. Zakład w Siedlcach wyprodukuje dla Nederlandse Spoorwegen 25 czteroczłonowych oraz 33 trójczłonowe elektryczne zespoły trakcyjne FLIRT, które będą obsługiwały linie szybkiej kolei miejskiej oraz połączenia regionalne w całej Holandii. Pojazdy muszą zostać wyprodukowane w stosunkowo krótkim czasie - do końca 2016 roku.

- Jestem niezwykle dumny, że nasz zakład w Siedlcach będzie realizował to prestiżowe zamówienie. To dla nas wielki sukces. Otrzymanie zlecenia od Holenderskich Kolei Państwowych to potwierdzenie wysokiej, europejskiej jakości produkowanych przez nas pojazdów. Możemy także potwierdzić naszą niezawodność w terminowej realizacji tego ambitnego przedsięwzięcia – powiedział Christian Spichiger - wiceprezes wykonawczy Stadler na Europę Środkową oraz prezes zarządu Stadler Polska.

Pojazdy dla Nederlandse Spoorwegen, podobnie jak pozostałe pociągi FLIRT, charakteryzują się przyjaznymi, bardzo dobrze wyciszonymi  i wygodnymi dla pasażerów wnętrzami. Przestronne przedziały wielofunkcyjne przystosowane do przewożenia rowerów i wózków, klimatyzacja, nowoczesny system informacji pasażerskiej, monitoring wideo, gniazdka elektryczne przy każdym siedzeniu oraz dostęp do WiFi zapewnią komfort podróży.

Pojazdy są dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się, odpowiadają najwyższym standardom bezpieczeństwa, a w przyszłości będzie można wyposażyć je w system ETCS.

Czteroczłonowe pojazdy będą miały 32 siedzenia w pierwszej klasie, 170 w drugiej i 12 siedzeń składanych. W pociągach trójczłonowych pasażerowie będą mieli do dyspozycji po 32 siedzenia w pierwszej klasie, 114 w drugiej oraz 12 siedzeń rozkładanych. Pociągi będą poruszały się z prędkością maksymalną 160 km/h.

Wizualizacje FLIRT-a dla Holenderów:

PODZIEL SIĘ