Noc Muzeów: DB Schenker Rail Polska partnerem Muzeum Kolejnictwa

Noc Muzeów: DB Schenker Rail Polska partnerem Muzeum Kolejnictwa

15 maja 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

16 maja odbędzie się 12. edycja stołecznej Nocy Muzeów. DB Schenker Rail Polska zaprasza do odwiedzenia Muzeum Kolejnictwa w Warszawie, gdzie na zwiedzających czeka szereg atrakcji przygotowanych specjalnie na tą okazję. 

Fot. Grażyna Wróbel Fulczyk

Muzeum Kolejnictwa będzie otwarte dla zwiedzających w godz.19:00 - 01:00. Zwiedzający będą mogli uczestniczyć w ostatnim pokazie wielkiej makiety kolejowej w skali H0 (1:87), którą zaprojektował i wykonał inż. Janusz Cyndecki. Dodatkowo, będzie można zwiedzić wnętrza Salonki Bieruta – wagonu dygnitarzy PRL, pociągu pancernego, wagonu motorowego SN52 oraz autobusu szynowego, gdzie maszynista oraz kierownik pociągu udzielą zainteresowanym informacji o historii pojazdów. Goście będą mogli również wygrać atrakcyjne upominki w specjalnie na tę okazję przygotowanej grze-aplikacji na smartfony. Wyjątkowy klimat tej nocy podkreśli, zapewniona przez DB Schenker Rail Polska, świetlna kolorowa iluminacja budynku muzeum i skansenu lokomotyw oraz makieta kolejowa prezentująca dzisiejsze rozwiązania transportowe.   

–  Od samego początku oczywistym było, że Muzeum Kolejnictwa  w Warszawie to dla nas naturalny partner podczas zbliżającej się Nocy Muzeów. W jej trakcie wielu mieszkańców Warszawy będzie miało możliwość zapoznania się z historią kolejnictwa w sposób bardziej atrakcyjny niż ma to miejsce na co dzień. Zależało nam na urozmaiceniu wystawy pod kątem wizualnym, do czego niewątpliwie przyczyni się świetlna kolorowa iluminacja budynku muzeum i skansenu – powiedziała Katarzyna Marciniak, dyrektor Biura Komunikacji i Rozwoju DB Schenker Rail Polska.

PODZIEL SIĘ