Nowy numer „Kuriera Kolejowego” – relacja z FRACHT 2015

Nowy numer „Kuriera Kolejowego” – relacja z FRACHT 2015

19 maja 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Jest już dostępny najnowszy numer „Kuriera Kolejowego”, w którym przedstawiamy obszerną relację z najważniejszego wydarzenia branży intermodalnej w Polsce – Forum Transportu Intermodalnego FRACHT.

Fot. České Dráhy

Forum FRACHT już po raz trzeci zostało zorganizowane przez spółkę KOW, wydawcę „Kuriera Kolejowego”. 29 kwietnia w Gdańsku w branżowych dyskusjach wzięło udział ok. 300 osób związanych z rynkiem przewozów intermodalnych. Jakie wnioski płyną ze spotkania ekspertów i praktyków branży? Najważniejszym problemem transportu intermodalnego pozostaje niezmiennie infrastruktura. Zdaniem uczestników konferencji jednym z głównych zadań, jakie stoją przed Polską w najbliższej przyszłości jest zapewnienie tanich i konkurencyjnych przewozów w kontenerach przez terytorium naszego kraju. Zapraszamy do lektury obszernej relacji ze wszystkich paneli konferencji oraz do obejrzenia galerii zdjęć.

                   

W najnowszym numerze dwutygodnika przedstawiamy także historię magistrali Śląsk – Porty, która połączyła południowe przemysłowe okręgi Polski z portami na Bałtyku w Gdyni i Gdańsku. Powstała z przeznaczeniem do transportu węgla z Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego na polskie wybrzeże.

W dziale „Kolej na świecie” prezentujemy České Dráhy, które stawiają przede wszystkim na nowoczesność. Wraz z wejściem w życie rozkładu jazdy 2014/2015 na czeskie tory wjechały pociągi Railjet, które oferują zupełnie nową jakość podróżowania. O ile Pendolino z wielu powodów od początku było skazane na wizerunkową porażkę, to w przypadku debiutu na czeskich torach pociągów Railjet można mówić o pełnym sukcesie.

W tym numerze przedstawiamy także relację z konferencji naukowej o przyszłości kolei dużych prędkości w Polsce. Spotkanie nie dało jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o perspektywy dla KDP. Jej uczestnicy utwierdzili się jednak w przekonaniu, że KDP w Polsce warto i trzeba budować jak najszybciej. 

Zapraszamy do lektury.

Kup "Kurier Kolejowy" nr 10 wersji papierowej

Kup "Kurier Kolejowy" nr 10 w wersji PDF

 

PODZIEL SIĘ