Budowa III linii metra w Warszawie ruszy w 2022 r.

Budowa III linii metra w Warszawie ruszy w 2022 r.

22 maja 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Jak powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską Jarosław Jóźwiak, zastępca prezydenta m.st. Warszawy jest szansa, że już za 7 lat rozpocznie się budowa III linii metra.

Fot. metro.waw.pl

Prawobrzeżny odcinek nowej linii metra zacznie się na Gocławiu, przebiegnie przez Dworzec Wschodni do stacji Stadion Narodowy, gdzie zetknie się z II linią. W tym miejscu, obsługę dodatkowych pociągów zapewni drugi peron, który został już wybudowany. Po przekroczeniu Wisły trasa skręci w stronę Placu Konstytucji i zakończy się przy Dworcu Zachodnim.

Zdaniem Jóźwiaka to wstępny plan, mogący ulec korekcie, zwłaszcza, że nie brakuje jego krytyków. Część z nich zwraca uwagę na to, że III linia metra dubluje już istniejące lub w przyszłości planowane trasy Szybkiej Kolei Miejskiej.

W pierwszej kolejności wybudowany ma zostać odcinek prowadzący na od Stadionu Narodowego na Gocław. Co ciekawe, z ustaleń Wirtualnej Polski wynika, że budowa III linii metra może rozpocząć się wcześniej niż końcowych stacji drugiej nitki w kierunku Chrzanowa. – Nie będziemy budować metra w szczerym polu, dlatego poczekamy na urbanizację tych terenów. Na razie bardziej opłaca się robić odnogę w kierunku Gocławia – zwierzył się WP wiceprezydent stolicy.