Kolejowa „majówka” we Wrocławiu

Kolejowa „majówka” we Wrocławiu

22 maja 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W sobotę, 23 maja 2015 r., na Dworcu Głównym we Wrocławiu odbędzie się festyn, podczas którego będzie można zobaczyć nowoczesny oraz zabytkowy tabor kolejowy, pokaz motocykli Harley Davidson, a także od godz. 9:00 do 13:00 oddać krew w specjalnym ambulansie. Zapraszamy na peron pierwszy, gdzie będzie można zwiedzić m.in. nowoczesny Impuls 31WE Kolei Dolnośląskich.

Fot. Koleje Dolnośląskie

Jutro przed Dworcem Głównym we Wrocławiu od godz. 9:00 do 13:00 będzie można oddać krew w specjalnym ambulansie ( od ul. Piłsudskiego od strony Poczty). Pamiętajmy, że krew to dar, który ratuje życie. W taki prosty sposób będzie więc można pomóc, tym którzy tej krwi potrzebują. Od godziny 10:00 będzie można także zmierzyć ciśnienie, zbadać poziom cukru i uzyskać wiele ważnych wskazówek zdrowotnych.

W tym czasie odbywać się również będzie pokaz motocykli Harley Davidson przygotowany przez Klub Honorowych Dawców Krwi – MotoKropla.

A dla wszystkich miłośników kolei, informacja najważniejsza - przy peronie 1 odbędzie się ekspozycja zabytkowego oraz nowoczesnego taboru kolejowego. Będzie można zobaczyć jak wyglądały dawniej wagony towarowe, pocztowe i porównać od razu z prezentowanymi najnowocześniejszymi lokomotywami i wagonami kolejowymi. Będą prezentowane m.in. lokomotywy EU07 i SU42, wagony 158A, 140A,11Arow. A także jedna z najnowocześniejszych w kraju jednostek elektrycznych Kolei Dolnośląskich – 31WE Impuls.

Organizatorem akcji jest Międzyzakładowy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy PKP Wrocław Główny, który w ten sposób postanowił uczcić swoje 30-lecie.