Wrocław powinien w przyszłości zbudować metro

Wrocław powinien w przyszłości zbudować metro

24 maja 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, napisał na blogu felieton o możliwości wybudowania metra w stolicy Dolnego Śląska. Jego zdaniem trzeba się do tej inwestycji przygotowywać, aby prace ruszyły za kilkanaście lat.

Fot. wroclaw.pl

Dutkiewicz stwierdza na wstępie wpisu, że kolejne metro zapewne gdzieś w Polsce powstanie. Typuje on Kraków, Gdańsk bądź Wrocław.

„Chcę zwrócić uwagę na to, że w momencie, gdy Polska zdecyduje się na budowę metra w kolejnym miejscu, to zbuduje je w takim mieście, które będzie do tego przygotowane. Które będzie dysponowało analizą geologiczną, koncepcją ruchową i przestrzenną, innymi analizami” - napisał prezydent.

W dalszej części tekstu Dutkiewicz przyznaje, że dzisiaj Wrocławia na rozpoczęcie budowy metra nie stać. Ale to się zmieni za kilkanaście lat. „Inaczej mówiąc – dziś metro może się wydawać mrzonką. Za lat kilkanaście jednak już nie.” - dodaje polityk.

Zdaniem Rafała Dutkiewicza, już dziś Wrocław powinien rozpocząć spokojne i niedrogie przygotowania do inwestycji.

Ale trzeba też zadać dziś pytanie o potrzebę budowy metra. Zdaniem prezydenta miasta, taką decyzję powinni podjąć wszyscy wrocławianie. Prezydent jest już dziś za, ale dla inwestycji, która powstanie dopiero za kilkanaście lat.

Cały wpis znajduje się na blogu Rafała Dutkiewicza w serwisie blogi.wroclaw.pl.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Dzień Dziecka z Kolejami Wielkopolskimi Dzień Dziecka z Kolejami Wielkopolskimi
Następny artykuł Dzień Dziecka z Ciuchcią w Manowie Dzień Dziecka z Ciuchcią w Manowie