Koleje Śląskie - 50 tys. bezpłatnych przejazdów w dniu Industriady

Koleje Śląskie - 50 tys. bezpłatnych przejazdów w dniu Industriady

30 maja 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Koleje Śląskie przygotowały dla pasażerów 25 tysięcy kuponów na podwójne bezpłatne przejazdy w dniu Industriady, czyli w sobotę 13 czerwca. W ten sposób Koleje Śląskie po raz kolejny angażują się w promocję dziedzictwa przemysłowego województwa śląskiego.

Fot. Koleje Śląskie

Industriada to organizowane od 2012 r. akcje zwiedzania industrialnych zabytków: kopalń, osiedli robotniczych, wież wyciągowych, kolei wąskotorowych i śluz wodnych. W tym roku obejmie 27 miast i 42 zabytki techniki przemysłowej.

Kupony na bezpłatne przejazdy będą dostępne od 3 czerwca w obiektach biorących udział w festiwalu. Ponadto 13 czerwca, czyli w dniu imprezy, będzie je można odebrać również u stewardes i stewardów na przystankach bezpłatnej komunikacji autobusowej oraz w specjalnych punktach INDUinfo. Ich lokalizacja jest podana m.in. w regulaminie bezpłatnych przejazdów.

To m.in. Parowozownia przy ul. Reja w Bytomiu, Szyb Prezydent w Chorzowie przy ul. Piotra Skargi w Chorzowie, Muzeum Historii Kolei przy ul. Kazimierza Pułaskiego 100/120 w Częstochowie, Radiostacja Gliwicka przy ul. Tarnogórskiej 129 w Gliwicach, Osiedle Nikiszowiec, Muzeum Energetyki przy ul. Wyzwolenia 30 w Łaziskach Górnych, Park Tradycji przy ul. Orzeszkowej 12 w Siemianowicach Śląskich, Sztolnia Królowa Luiza przy ul. Miarki 8 w Zabrzu, Muzeum Śląskie przy ul. Dobrowolskiego 1 w Katowicach.

Kupony na przejazd są dostępne do wyczerpania zapasów.

Każdy z kuponów pozwala na odbycie dwóch bezpośrednich przejazdów na dowolnej linii obsługiwanej przez Koleje Śląskie.

Przed rozpoczęciem podróży na dwóch odcinkach w linii poziomej należy wpisać godzinę odjazdu ze stacji początkowej oraz nazwy stacji początkowej i końcowej. Kupon jest ważny, gdy pasażer wypełni lewą i prawą stronę dokumentu.

Jeżeli podróż została rozpoczęta w dniu ważności kuponu na przejazd, tj. 13 czerwca 2015 r. przed północą, uczestnik festiwalu może ukończyć podróż po północy zgodnie z relacją widniejącą na Kuponie.

W ubiegłym roku uczestnicy Industriady przejechali pociągami Kolei Śląskich prawie 180 000 kilometrów. Średnia długość takiego przejazdu wynosiła ponad 60 kilometrów, a do najbardziej popularnych tras (tam i z powrotem) należały Katowice - Częstochowa, Katowice - Bielsko Biała, Katowice - Żywiec, Katowice - Gliwice i Katowice - Zabrze.

Ze względu na niewielką odległość od stacji kolejowych niektórych obiektów Koleje Śląskie szczególnie polecają zwiedzanie m.in. Huty Szkła w Zawierciu, Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie, Browaru Obywatelskiego w Tychach czy też Muzeum Ustrońskiego.

Więcej informacji (m.in. program imprezy) o Industriadzie można znaleźć na stronie www.industriada.pl.

 

PODZIEL SIĘ