Szerokotorowe forum biznesowe w Soczi

Szerokotorowe forum biznesowe w Soczi

05 czerwca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W Soczi trwa Dziesiąte Międzynarodowe Forum Kolejowe "Parterstwo 1520". Bierze w nim udział 1400 specjalistów z ponad 30 krajów świata. Zakończenie dwudniowych obrad przewidziano na piątkowy wieczór.

Fot. forum1520.com

Otwarcia Forum dokonał prezes Kolei Rosyjskich Władimir Jakunin. W swoim wystąpieniu stwierdził, że zasięg Partnerstwa 1520 przekroczył już granice wyznaczane przez tory o szerokości 1520 mm. 

- Gościmy już 345 firm z blisko 30 krajów. Są to czołowi przedstawiciele sektora transportu w Rosji, WNP, UE oraz w regionie Azji i Pacyfiku, przedsiębiorstwa żeglugowe, przewoźnicy kolejowi i producenci taboru oraz reprezentanci firm leasingowych i ubezpieczeniowych - powiedział Władimir Jakunin.

Tegoroczny program Forum uwzględnia dwa kluczowe punkty: podsumowanie dziesięciu lat działania i trudne warunki gospodarcze panujące na terenach, gdzie użytkowane są szerokie tory.  Znaczna uwaga zostanie zwrócona na problemy wsparcia przedsiębiorstw budowy wagonów w warunkach wzrostu kosztów surowców i energii oraz utrudnień w finansowaniu bankowym.  

Przez dziewięć lat spotkań w ramach Forum zawarto wiele ważnych kontraktów i umów, w tym m.in. porozumienie w sprawie budowy linii szerokotorowej do Bratysławy i Wiednia. Partnerstwo 1520 to największe spotkanie przedstawicieli biznesu w branży kolei szerokotorowej. W 2014 roku, podczas IX Międzynarodowego Forum Partnerstwa 1520,  zawarto umowy handlowe o łączne wartości 140 miliardów  rubli.

Rozstaw 1520 mm stosowany jest w krajach WNP, krajów bałtyckich, Mongolii i Finlandii, a całkowita długość szerokich torów wynosi ponad 150 tys. km.

 

PODZIEL SIĘ