ŁKA rusza do Kutna – pierwszy dzień jazdy za darmo

ŁKA rusza do Kutna – pierwszy dzień jazdy za darmo

09 czerwca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Już w ten weekend pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej rozpoczną przewozy pasażerskie na trasie z Łodzi do Kutna. Uruchomionych zostanie 20 kursów dziennie. W niedzielę, czyli pierwszego dnia kursowania ŁKA będzie można wybrać się do Kutna i z powrotem za darmo!

Fot. ŁKA

Na tydzień przed uruchomieniem połączeń Łódź Kaliska- Kutno Łódzka Kolej Aglomeracyjna zorganizowała pokaz pociągu w największych miejscowościach na nowej trasie. W spotkaniach z pasażerami na nowym szlaku uczestniczył marszałek województwa Witold Stępień.

To dla mieszkańców Kutna, Łęczycy, Ozorkowa, Chociszewa i Zgierza była pierwsza okazja do obejrzenia pociągu FLIRT3, który już od najbliższej niedzieli będzie przewoził pasażerów. Podczas prezentacji każdy mógł obejrzeć pojazd, w tym kabinę maszynisty. Pracownicy spółki udzielali informacji na temat połączeń, rozkładów jazdy oraz ofert biletowych. Przygotowano także liczne atrakcje i upominki oraz wykonywano pamiątkowe zdjęcia.

Przygotowując rozkład jazdy pociągów przewoźnik starał się dostosować godziny odjazdów do czasu pracy i nauki. Ponadto na dworcu w Zgierzu pociągi z Kutna zostaną skoordynowane z innymi połączeniami ŁKA, w tym Zgierz- Łódź Widzew. Również na dworcu w Kutnie, stanowiącym ważny węzeł przesiadkowy, składy spółki, w miarę istniejących możliwości zostaną skomunikowane z innymi pociągami dalekobieżnymi.

Dla pasażerów linii Łódź Kaliska- Kutno spółka przygotowała specjalną ofertę biletową „Łódź bliżej Ciebie”, konkurencyjną względem przejazdu busami czy też autobusami. Cena biletu normalnego za przejazd z Kutna do Łodzi to koszt 11 zł, z Łęczycy 10 zł, z Ozorkowa 8 zł, a z Grotnik 6,50 zł. Od tych cen przysługują ulgi ustawowe, m.in. dla nauczycieli, uczniów i studentów.

PODZIEL SIĘ