Zbigniew Klepacki nowym prezesem AWT

Zbigniew Klepacki nowym prezesem AWT

11 czerwca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Zbigniew Klepacki, były wiceminister infrastruktury i rozwoju, odpowiedzialny z kolej i dotychczasowy członek rady nadzorczej PKP Cargo, został prezesem spółki Advanced World Transport (AWT). David Prchal i David Kostelnik z AWT dołączają do kierownictwa Grupy PKP Cargo.

Fot. MIR

– Zakup Advanced World Transport do duża szansa dla PKP Cargo. Uzyskaliśmy skokowy wzrost udziału w rynku czeskim, niezwykle ważnym z punktu widzenia rozwijania naszej działalności w trójkącie Bałtyk-Adriatyk-Morze Północne. Zadaniem nowego prezesa będzie takie zarządzanie nowym podmiotem, aby współpraca w ramach naszej Grupy układała się jak najlepiej i pozwoliła na pełne wykorzystanie wynikającego z niej potencjału – mówi Adam Purwin, prezes PKP Cargo. – Docelowo firmy mają działać jako jeden sprawny organizm, którego głównym zadaniem będzie oferowanie zintegrowanych usług logistycznych klientom w całej Europie – dodaje Adam Purwin.

Jednocześnie, do kadry kierowniczej PKP Cargo dołącza David Prchal (dotychczasowy dyrektor generalny AWT), który zajmie stanowisko dyrektora zarządzającego ds. finansowych oraz David Kostelnik (członek zarządu ds. operacyjnych w AWT), który zostanie dyrektorem zarządzającym ds. operacji zagranicznych.

Zbigniew Klepacki ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studia Podyplomowe w Krajowej Szkole Administracji Publicznej. W czasie swojej kilkunastoletniej pracy zawodowej w polskich i międzynarodowych instytucjach, w tym spółkach giełdowych, odpowiadał za przygotowanie strategii rozwoju, a następnie ich wdrożenie. Nadzorował i przeprowadzał restrukturyzację i prywatyzacje firm, odpowiadał za optymalizację procesów zarządzania, produkcji i dostaw, współpracował z instytucjami rządowymi. Jest ekspertem w zakresie zarządzania zmianą. Posiada także doświadczenie w zarządzaniu ryzykiem operacyjnym.

Nowy prezes AWT został powołany 13 stycznia 2014 r. na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, odpowiedzialnego za transport kolejowy, ale w wyniku przeglądu resortu przez premier Ewę Kopacz już w grudniu 2014 r. utracił tą funkcję.

PODZIEL SIĘ