Bolko wraca 26 czerwca jako TLK

Bolko wraca 26 czerwca jako TLK

11 czerwca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

PKP Intercity zdecydowało o uruchomieniu nowego pociągu w relacji Lublin – Kielce – Katowice – Wrocław. Pociąg o handlowej nazwie  TLK "Bolko" zacznie kursować od 26 czerwca.

Fot. PKP IC

PKP Intercity poinformowało, że TLK "Bolko" Wrocław – Lublin będzie kursować w poniedziałki i soboty, natomiast w relacji Lublin – Wrocław tylko w piątki i niedziele.

Przypominamy, że pociąg Interregio "Bolko", dotychczas jeżdżący w barwach Przewozów Regionalnych, przestanie kursować od 14 czerwca wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy. Likwidację tego połączenia spółka tłumaczyła brakiem wystarczającej liczby pojazdów przystosowanych do obsługi ruchu dalekobieżnego.

Likwidacja IR "Bolko" miała też aspekt finansowy. Do pociągów interREGIO kursujących na zasadach komercyjnych przewoźnik nie otrzymuje żadnej dotacji.

– Większość użytkowanych przez PR pociągów to autobusy szynowe i składy elektryczne przeznaczone do kursowania w relacjach regionalnych i aglomeracyjnych – tłumaczył przewoźnik.

IR "Bolko" jeździł z Lublina do Wrocławia w dni robocze, zaś trasę pokonywał w 8 godzin i 15 minut. Ile czasu będzie jechać TLK "Bolko", na razie nie wiadomo, bo w nowym rozkładzie jazdy nie ma tej informacji.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Z Biletem Turysty przez Mazowsze Z Biletem Turysty przez Mazowsze
Następny artykuł Wakacyjny rozkład w PKP IC Wakacyjny rozkład w PKP IC