Strajk maszynistów rozpocznie się o północy

Strajk maszynistów rozpocznie się o północy

12 czerwca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

O godzinie 0.00 we wtorek, 30 czerwca ma rozpocząć się w całym kraju strajk maszynistów Przewozów Regionalnych. Maszyniści chcą w ten sposób chronić spółkę przed upadłością. Szczegółowe informacje o terminie i przyczynach strajku podadzą w poniedziałek, 15 czerwca podczas konferencji prasowej.

Fot. Kuba Batorowicz

Jan Przywoźny, wiceprzewodniczący Federacji Związków Zawodowych Pracowników PKP, poinformował, że strajk ma zacząć się o północy, z 29 na 30 czerwca.

W poniedziałek, w samo południe w Warszawie Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce wraz ze wszystkimi związkami działającymi w spółce Przewozy Regionalne zamierza przedstawić informacje o terminie i przyczynach ogłoszenia strajku oraz o jego zasięgu.

Związkowcy utrzymują, że do strajku doprowadziło realne zagrożenie upadłością spółki Przewozy Regionalne, a tym samym narażeniem na destrukcję systemu kolejowych przewozów regionalnych w Polsce i utratą tysięcy miejsc pracy. Zdaniem związków wynika to z nieodpowiedzialnej postawy rządu oraz działań właścicielskich marszałków województw.

 

PODZIEL SIĘ