Warszawa-Kraków najpopularniejszą trasą PKP IC

Warszawa-Kraków najpopularniejszą trasą PKP IC

16 czerwca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Pasażerowie PKP Intercity najczęściej podróżują na trasie między Warszawą i Krakowem. Wzrost liczby klientów na tym odcinku w maju sięgnął aż 70 proc. Wśród nowych użytkowników kolei znaczną grupę stanowią studenci, seniorzy i rodziny.

Fot. Bartłomiej Banaszak

Od początku roku liczba klientów PKP Intercity sukcesywnie rośnie. Odpowiednio od stycznia do maja o 4, 8, 12, 23 i aż 25 proc. Najpopularniejszą relacją jest Warszawa - Kraków.

W pierwszych 5 miesiącach tego roku na pokładach pociągów PKP Intercity na tej trasie podróżowało o 50 proc. pasażerów więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Rekordowy pod tym względem był maj, kiedy wzrost sięgnął 70 proc.

 – Nowych podróżnych do Krakowa przyciągnęły atrakcyjne czasy jazdy, nowoczesne pociągi i coraz lepsza oferta – mówi Jacek Leonkiewicz, prezes PKP Intercity. 50 proc. wzrost rok do roku to blisko 270 tys. pasażerów więcej. Są wśród nich także ci wrażliwi na cenę, czyli rodziny, studenci czy seniorzy. To dowód na to, że nasza oferta jest coraz lepiej dopasowana do potrzeb różnych grup klientów – podsumowuje.

Dobrą ocenę oferty PKP Intercity widać w wynikach przewozowych. Największy skok liczby pasażerów miał miejsce w segmencie podróży rodzinnych. Od początku roku pociąg na trasie Warszawa – Kraków wybrało 93 proc. rodzin więcej niż w roku ubiegłym. Znaczący, bo aż 45 proc. przyrost odnotowano również wśród podróżujących studentów. W przypadku seniorów na wyjazd z PKP Intercity zdecydowało się o 43 proc. więcej osób powyżej 60 r.ż.

Jeszcze w tym tygodniu PKP Intercity spodziewa się milionowego pasażera na trasie do Krakowa. I tym razem przygotowano na tę okazję specjalną niespodziankę.

 
PODZIEL SIĘ