Początek sezonu w Górnośląskich Kolejach Wąskotorowych

Początek sezonu w Górnośląskich Kolejach Wąskotorowych

20 czerwca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W sobotę 27 Czerwca, pierwszy raz w tym roku rozpoczną kursy planowe pociągi turystyczne Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.

Fot. GKW

W tegorocznym sezonie wakacyjnym Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych (SGKW) uruchomi dwie pary pociągów, które kursować będą na całej trasie z Bytomia przez Tarnowskie Góry, aż do Miasteczka Śląskiego. Pociągi kursować będą w każdą sobotę i niedzielę w okresie od 27 czerwca do 30 sierpnia - poinformowało SGKW.

Przy linii kolejowej pomiędzy Bytomiem, a Miasteczkiem Śląskim, znajduje się m.in. zabytkowa Kopalnia Srebra oraz skansen maszyn parowych, gdzie znajduje się m.in. kolekcja wąskotorowych wagonów oraz lokomotyw.

Pociągi odjeżdżać będą z początkowej stacji Bytom Wąskotorowy o godzinie 9:00 oraz 14:30. Odjazdy ze stacji Miasteczko Śląskie przewidziano na 12:00 i 17.30. Czas podróży to 1 godzina 10 minut. Po liczącym 21 kilometrów torze o prześwicie 785 mm kursować będą pociągi zestawione z lokomotywy spalinowej serii Lxd2 (typ L45H) oraz wagonów letnich (częściowo otwartych) serii CTxhpi (typ 4Ww/2). W składzie pociągu znajdzie się również wagon do przewozu wózków, rowerów i innych większych bagaży. 

Ceny biletów za przejazd nie uległy zmianie od poprzedniego roku. Informacje o kursowaniu pociągów dostępne są na stronie internetowej przewoźnika: www.sgkw.eu.
 

PODZIEL SIĘ