Białoruś: zmodernizowano szlak graniczny Świsłocz-Siemianówka

Białoruś: zmodernizowano szlak graniczny Świsłocz-Siemianówka

12 lipca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Koleje Białoruskie poinformowały, że w ramach stałej modernizacji infrastruktury dla transportu towarowego na przejściach granicznych unowocześniły szlak prowadzący do przejścia w Siemianówce w powiecie hajnowskim.

Fot. БЖД

W czerwcu tego roku Koleje Białoruskie unowocześniły część białoruskiej magistrali towarowej wymieniając ok. 3 tys. metrów drewnianych podkładów na lini prowadzącej przez przejście graniczne Świsłocz - Siemianówka. W modernizacji uczestniczyli żołnierze jednostki wojskowej nr 18662 z brygady kolejowej Wydziału Transportu Sił Zbrojnych Białorusi.

Według informacji białoruskiego przewoźnika, przejście graniczne Świsłocz -Siemianówka jest jednym z ważniejszych dla Kolei Białoruskich miejsc przeładunku znajdujących się na granicy z Polską. Przeprowadzenie prac remontowych oznacza nie tylko wzmocnienie infrastruktury technicznej przejścia, ale umożliwia też zwiększenie wielkości i rozszerzenie zakresu przyjmowanych ładunków.

Przez pięć miesięcy tego roku, przez przejście graniczne Świsłocz - Siemianówka w relacji wschód-zachód przeszło 234 tys. ton ładunków, z tego eksport wyniósł 131 tys. ton. 

Wzmocnienie infrastruktury na wspomnianym przejściu wzmacnia też możliwości przepływu towarów w relacji Zachód-Wschód. Ogółem, w tym kierunku przetransportowano przez pięć miesięcy 69 tys. ton. Głównym asortymentem na wspomnianym przejściu są: węgiel, chemikalia, produkty naftowe, nawozy, cement i drewno.
 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Gdański Kassel w barwach międzywojennych Gdański Kassel w barwach międzywojennych
Następny artykuł Druga linia metra impulsem dla rozwoju Warszawy Druga linia metra impulsem dla rozwoju Warszawy