Tysiąc osób zaśpiewało "Wars wita was" w Kasinie Wielkiej

Tysiąc osób zaśpiewało "Wars wita was" w Kasinie Wielkiej

07 lipca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W niedzielę 5 lipca o godz.14.00 na stacji PKP w Kasinie Wielkiej ponad 1000 osób zaśpiewało przebój Rudiego Szubertha i Wałów Jagiellońskich "Wars wita was". Ustanowiono w ten sposób rekord świata.

Fot. LKGK

Z Nowego Sącza specjalnym pociągiem Nowosądeckiego Towarzystwa Miłośników Kolei ponad 200 miłośników kolejowych szlaków przybyło w niedzielę 5 lipca na stację w Kasinie Wielkiej  

Równo o godzinie 14.00 ponad tysiąc osób pod kierunkiem Waldemara Domańskiego dyrektora Biblioteki Polskiej Piosenki i Zespołu Zośka C Dur zaśpiewało piosenkę  „Wars wita was” ustanawiając tym samym rekord świata.  Udokumentowaniem wydarzenia była wspólna fotografia uczestników tego wydarzenia.

Na zakończenie imprezy jej uczestnicy mogli podziwiać jeszcze jeden pociąg zorganizowany przez PKP Cargo ze skansenu w Chabówce. 

Organizatorzy spotkania czyli Lokomotywa Koalicja Galicyjskiej Kolei i Forum Gmin Beskidu Wyspowego chcą w ten sposób walczyć nie tylko o utrzymanie i ożywienie trasy  Chabówka - Nowy Sącz, ale o projekt budowy nowej linii kolejowej z Krakowa – Podłęże do Szczyrzyca z odnogą do Mszany Dolnej i Tymbarku, a dalej do Nowego Sącza i Zakopanego.

- Realizacja tej inwestycji to będzie mamy nadzieję nowa rewolucja na torach jak było to ponad 130 lat temu. Wtedy nasi przodkowie nie dysponując obecną techniką w ciągu dwóch lat wybudowali  577 km Galicyjskiej Kolei Transwersalnej z Czadcy przez Chabówkę , Mszanę Dolną, Nowy Sącz do Husiatynia- przypomniał  Czesław Szynalik , jeden z organizatorów akcji.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł RŻD: nie planuje przenoszenia dworców w Moskwie RŻD: nie planuje przenoszenia dworców w Moskwie
Następny artykuł Pociągi musicREGIO na Przystanek Woodstock Pociągi musicREGIO na Przystanek Woodstock