Baniak: CVC było najlepsze w wyścigu po PKP Energetykę

Baniak: CVC było najlepsze w wyścigu po PKP Energetykę

13 lipca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

– Oferta złożona przez CVC była najlepsza, dlatego zdecydowaliśmy o wyborze funduszu jako wyłącznego partnera do dalszych negocjacji w procesie prywatyzacyjnym PKP Energetyki – mówi Sławomir Baniak, dyrektor zarządzający ds. prywatyzacji i nadzoru właścicielskiego w PKP S.A.
 

Fot. PKP Energetyka

Jak wyjaśnił przedstawiciel Polskich Kolei Państwowych S.A., przy wyborze brano pod uwagę nie tylko zaoferowaną cenę, ale też szereg innych kryteriów. Należały do nich m.in.: wizja rozwoju spółki, doświadczenie w procesach restrukturyzacji (w tym biznesów regulowanych) oraz szereg ryzyk związanych z kierowaniem spółką, a także ich podział między sprzedającego a kupującego. 

– CVC Capital Partners jest wiarygodnym parterem ze stabilnymi źródłami finansowania. Prowadzi długoterminowe inwestycje i jest jednym z największych międzynarodowych funduszy inwestycyjnych. Ma doświadczenie w inwestycjach z sektora publicznego, w tym w obszarze energetyki. Dzięki temu mamy gwarancję wysokiej jakości CVC jako potencjalnego właściciela PKP Energetyki – przekonuje Sławomir Baniak.