WKD: będą półrogatki na przejeździe w Regułach

WKD: będą półrogatki na przejeździe w Regułach

19 lipca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Warszawska Kolej Dojazdowa (WKD) ogłosiła przetarg na modernizację przejazdu w Regułach pod Pruszkowem. Do 30 lipca zbierane będą oferty na zaprojektowanie i wykonanie samoczynnej sygnalizacji przejazdowej kategorii B czyli z półrogatkami. Będzie to pierwszy tak zabezpieczony przejazd na linii WKD.

Fot. WKD

W kilka dni po tym, jak UTK zobowiązał WKD do natychmiastowego wprowadzenia ograniczeń eksploatacyjnych na przejeździe kolejowym w Regułach spółka ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i wykonanie sygnalizacji przejazdowej kategorii B na tym przejeździe. Inwestycja ma być zrealizowana maksymalnie w czasie 10 miesięcy od podpisania umowy. Przy wyborze oferty w 95 proc. decydować będzie cena, zaś w 5 proc. termin wykonania zamówienia.

Modernizacja pozwoli na zmianę kategorii przejazdu z kategorii „D” na  „B”. Przy tej okazji wykonane zostaną przejścia dla pieszych, oświetlenie oraz całodobowy wideomonitorig, pozwalający na odczyt numerów rejestracyjnych pojazdów o każdej porze dnia. Nagrania archiwalne mają być dostępne co najmniej tydzień. 

Sygnalizacja przejazdowa ma być wyposażona w akumulatory podtrzymujące pracę co najmniej 8 godzin po zaniku zasilania głównego.
Nie wiadomo, jak wprowadzenie automatycznej sygnalizacji może wpłynąć na przepustowość przejazdu. Zamknięcie przejazdu ma następować na minimum 30 sekund przed przybyciem czoła pociągu na przejazd.

PODZIEL SIĘ