Pociąg turystyczny do Czarnkowa

Pociąg turystyczny do Czarnkowa

23 lipca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Pociąg turystyczny "Noteć" zorganizowany przez Turystykę Kolejowa TurKol.pl już za kilka dni dotrze do Czarnkowa jako jedna z atrakcji odbywającego się w tym mieście cyklicznie "Święta Noteci".

Fot.

Wszystkich miłośników podróży pociągiem na ciekawych szlakach kolejowych Turystyka Kolejowa TurKol.pl w pierwszą sobotę sierpnia zaprasza na przejazd specjalnym pociągiem turystycznym "Noteć" na trasie z Poznania przez Rogoźno Wielkopolskie do Czarnkowa i z powrotem.

Dodatkowo dla turystów i mieszkańców Czarnkowa przygotowano dodatkowy przejazd pociągu "Czaruś" z Czarnkowa do Bzowa Goraj i z powrotem. Pociągi będą zestawione z lokomotywy SM42 i wagonów pasażerskich w historycznym oliwkowym malowaniu. Ciekawostką przejazdu jest fakt, że linia kolejowa z Rogoźna Wielkopolskiego do Czarnkowa jest nieczynna w ruchu pasażerskim.

Pociągi turystyczne, niekoniecznie z parowozem, realizowane w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl są organizowane praktycznie w każdy weekend wakacji szkolnych.

W kolejny weekend czyli 8 sierpnia pociąg "Pojezierze" zabierze pasażerów z Poznania do Międzychodu i z powrotem - na III Paradę Lokomotyw. Dodatkowo 16 i 23 sierpnia - tak jak w prawie każdą niedzielę wakacji - na trasie z Wolsztyna do Sierakowa i Międzychodu i z powrotem uruchominone zostaną pociągi z parowozem pod nazwą "Rybak".

Udana reaktywacja ruchu pasażerskiego na Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie spowodowała, że z tygodnia na tydzień wzrasta liczba pasażerów podróżujących na weeknedowy wypoczynek nad jeziorami. Organizatorem pociagów turystycznych w ramach Turystyki Kolejowej TurKol.pl jest Instytut Rozwoju i Promocji Kolei z Poznania. 

PODZIEL SIĘ