ZUE ze zleceniem od Tramwajów Warszawskich za 53 mln zł

ZUE ze zleceniem od Tramwajów Warszawskich za 53 mln zł

12 sierpnia 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Firma ZUE podpisała z Tramwajami Warszawskimi umowę na „Przebudowę trasy tramwajowej na odcinku Dworzec Wileński – Żerań Wschodni”. Wartość kontraktu wynosi 53 mln zł netto (65,2 mln zł brutto). Termin jego realizacji to 15 kwietnia 2016 r.

Fot. ZTM Warszawa

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa (modernizacja) trasy tramwajowej na odcinku Dworzec Wileński – Żerań Wschodni wraz z niezbędną do wykonania linii tramwajowej infrastrukturą drogową. Zamówienie obejmuje m.in. wykonanie robót branży konstrukcyjnej, drogowej, torowej, elektrycznej, teletechnicznej, wodociągowej i kanalizacyjnej, wraz z usunięciem kolizji z istniejącą infrastrukturą.

– Realizacja trasy tramwajowej na odcinku Dworzec Wileński – Żerań to kolejna ważna umowa w segmencie infrastruktury miejskiej – powiedział Wiesław Nowak, prezes zarządu ZUE. – Aktywnie pozyskujemy kolejne zadania, z rozwagą wybierając przetargi, w których uczestniczymy, na co pozwala nam bezpieczny, wysoki poziom backlogu, przekraczający już 950 mln zł. Spodziewamy się pojawienia się większej liczby ofert z nowego rozdania unijnego, choć część z nich najprawdopodobniej przesunie się na kolejny rok.

PODZIEL SIĘ