Od niedzieli remont torów na Bródnie i Pradze Północ

Od niedzieli remont torów na Bródnie i Pradze Północ

25 sierpnia 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

30 sierpnia rozpocznie się remont torów tramwajowych na Bródnie i Pradze Północ. Podczas pierwszego etapu zawieszone zostanie kursowanie linii 3, 4, 23, 25 i 41. Pasażerów przewiozą trzy zastępcze linie autobusowe i dwukierunkowe tramwaje. Na tory wyjadą też dwie uzupełniające linie tramwajowe.

Fot. ZTM Warszawa

Od 30 sierpnia w związku z remontem torowiska, zamknięty zostanie odcinek pomiędzy przystankiem Budowlana a pętlą Żerań Wschodni. Prace będą również prowadzone na ulicy 11 Listopada i Czynszowej. W związku z remontem nie będą kursowały linie 3, 4, 23, 25 i 41. Pierwszy etap zmian obowiązywać będzie do 20 września.

Podczas prowadzonych prac linia tramwajowa 1 obsługiwana będzie - tak jak podczas remontu na ul. Grójeckiej linia 79 - tramwajami dwukierunkowymi. Od 31 sierpnia linia 1 kursować będzie na trasie:

Budowlana – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Okopowa – Towarowa – Grójecka – Banacha.

Tramwaje linii 1 w godzinach szczytu podjeżdżać będą na przystanki co cztery minuty, pomiędzy godzinami szczytu co sześć minut, a w weekendy co ok. 7 - 8 min.

30 sierpnia w związku z montażem rozjazdu nakładkowego, linia 1 kursować będzie na trasie skróconej do pętli Ratuszowa-ZOO. Uruchomione zostaną również dwie tramwajowe linie uzupełniające. Linie 23 i 25 zostaną zastąpione linią 73, a linie 3 i 4 – linią 74. Tramwaje kursować będą w godzinach szczytu co osiem min., pomiędzy nimi co 12, a w weekendy co 15 min. Linie 73 i 74 pojadą trasami:

73 Banacha – Grójecka – Al. Jerozolimskie – al. Zieleniecka – Targowa – al. Solidarności – Wolska – Młynarska – Obozowa – Powstańców Śląskich – Nowe Bemowo

74 Gocławek – Grochowska – Targowa – al. Solidarności – Marszałkowska – Puławska – Wyścigi
Pasażerowie mogą skorzystać też z trzech autobusowych linii zastępczych: Z-3, Z-4 i Z-5. Linia Z-4 będzie kursowała tylko w godzinach szczytu, czyli od godziny 6.00 do 10.00 i od godziny 14.30 do 20.00. Autobusy pojadą trasami:

Z-3 Żerań Wchodni – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – Starzyńskiego – Jagiellońska – Dw. Wileński

Z-4 Suwalska – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – Kondratowicza – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Św. Wincentego – Trocka – Radzymińska - Dw. Wileński.

Z-5 Żerań Wschodni – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty

Autobusy podjeżdżać będą na przystanki co cztery minuty w godzinach szczytu oraz co pięć minut pomiędzy godzinami szczytu i w weekendy.