Jesienne nowości ŁKA dla pasażerów

Jesienne nowości ŁKA dla pasażerów

29 sierpnia 2015 | Autor: | Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
PODZIEL SIĘ

Łódzka Kolej Aglomeracyjna przygotowała jesienne nowości dla swoich pasażerów. Już 1 września spółka rozpocznie przewóz pasażerów ze Zduńskiej Woli do stacji Zduńska Wola Południowa i Zduńska Wola Karsznice, zaś od 15 września ŁKA i Koleje Wielkopolskie rozpoczną wzajemną sprzedaż biletów.

Fot. Kuba Batorowicz

– Natomiast 19 września będzie historyczną datą, bo po raz pierwszy pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zatrzyma się w Lipcach Reymontowskich – mówił marszałek Witold Stępień nawiązując do epizodu z życia Władysława Reymonta, który pracował na kolei. Pociągi ŁKA pojadą jednak dalej, bo nowa trasa będzie biec do Skierniewic.

Wrześniowy kurs będzie promocyjny, a na stałe ŁKA zacznie kursować do „miasta kwiatów” w połowie grudnia. Na początek będą to dwie pary pociągów dziennie. Cena biletu to 15,60 zł ze stacji Łódź Widzew i 16,10 zł ze stacji Łódź Kaliska.

Na zmianach skorzystają też mieszkańcy Strykowa i Sieradza. Wprowadzona tam zostanie komunikacja dowozowa. Autobusy w barwach ŁKA będą kursować po ulicach obu miast i dowozić pasażerów do dworca tak, aby dogodnie mogli dostać się do pociągów. Koszt przejazdu nimi będzie zawarty w cenie biletu przy niezmiennych stawkach taryfowych biletów na ŁKA. Jest to program pilotażowy, ale jeśli spotka się z zainteresowaniem mieszkańców, to zostanie on rozszerzony na inne miasta.

Marszałek zapowiedział też, że 15 września ŁKA i Koleje Wielkopolskie rozpoczną wzajemną sprzedaż biletów. Pasażerowie będą mogli kupić w kasach ŁKA bilety na pociągi należące do Kolei Wielkopolskich i odwrotnie. Przypomnijmy, że od 1 sierpnia podobne porozumienie zostało zawarte między ŁKA a Kolejami Mazowieckimi.

PODZIEL SIĘ