PKP IC: ponad miesiąc utrudnień na linii Elbląg-Olsztyn

PKP IC: ponad miesiąc utrudnień na linii Elbląg-Olsztyn

31 sierpnia 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Remont zabytkowego północnego mostu kolejowego w Olsztynie sprawił, że od 14 września zaczną się poważne utrudnienia w ruchu kolejowym na liniach nr 353 i 220. Koniec prac remontowych zaplanowano na 10 października.

Fot. Google Maps

Most zostanie wyłączony z eksploatacji od poniedziałku, 14 września do soboty 10 października. W tym czasie zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza  dla połączeń lokalnych natomiast pociągi PKP Intercity relacji Gdańsk - Olsztyn będą kursowały przez Iławę.Łącznie prace budowlane i renowacyjne kosztować mają 3 mln zł.

-Nie przewidujemy opóźnień w związku ze zmianą. W rozkładach jazdy kursowanie drogą alternatywą zostało już wpisane- poinformowała Beata Czemerajda z biura prasowego PKP Intercity.

Jak wyjaśnia przedstawcielka PKP IC , prowadzenie remontu na linii 220 na odcinku  Elbląg - Olsztyn spowoduje, że na odcinku Malbork – Olsztyn - Malbork pociągi kursować będą drogą okrężną z pominięciem stacji Elbląg, Pasłęk, Morąg oraz z dodatkowymi postojami na stacjach: Iława Główna i Ostróda.

Zmiana dotyczy czterech par pociągów, dla których rozkład zmieniono od 14 września do 17 października.Są to następujące pociągi:TLK Pojezierze relacji Białystok - Gdynia Główna, TLK Rybak; Białystok - Szczecin Główny;  TLK  Żuławy; Olsztyn Główny - Szczecin Główny; TLK  Gryf; Szczecin Główny - Olsztyn Główny. Dla pasażerów udających się do stacji Elbląg, Pasłęk, Morąg przygotowano autobusową komunikację zastępczą.
 

PODZIEL SIĘ