Blues Bana wyjedzie na tory po raz trzeci

Blues Bana wyjedzie na tory po raz trzeci

03 września 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W tym roku odbędzie się trzecia edycja projektu ,,Blues Bana - Bytomski Tramwaj Bluesowy". Tegoroczne muzykowanie odbędzie się w tramwaju Pt8, czyli w popularnym ,,Helmucie". Będzie on kursować na linii nr 38 w najbliższą sobotę 5 września.

Fot. Tramwaje Śląskie

Projekt ,,Blues Bana - Bytomski Tramwaj Bluesowy" realizowany jest z inicjatywy bluesmana Krzysztofa Wydro, przy wsparciu organizacyjnym Tramwajów Śląskich i KZK GOP. Ta nietypowa forma muzykowania w wagonie tramwajowym z każdym rokiem gromadzi coraz większą grupę muzyków i słuchaczy. Sukces pierwszej edycji projektu ,,Blues Bana" spowodował, że impreza ta stała się cykliczna, a druga edycja pokazała, że zabytkowy wagon typu N jest zbyt mały.

– Dlatego już wtedy wpadliśmy na pomysł, by "eNkę" zastąpić znacznie większym, ale też dwukierunkowym wagonem typu Pt – mówi rzecznik Tramwajów Śląskich Andrzej Zowada.

– Chcemy też dotrzeć do mieszkańców innych miast, stąd pomysł, by wagon jechał trasą linii nr 7 z Katowic przez Chorzów i Świętochłowice do Bytomia. W trakcie przejazdu też będziemy w wagonie grać bluesa – dodaje Krzysztof Wydro.

Na trzecią edycję "Blues Bany" organizatorzy zapraszają w sobotę 5 września. Wagon specjalny wyruszy z zajezdni w Bytomiu o godz. 7:00, przejedzie trasą linii nr 6 przez centrum Bytomia i Chorzowa do Katowic, gdzie przez al. Korfantego wjedzie na ul. 3 Maja i następnie trasą linii nr 7 przez katowickie Załęże, Chorzów Batory, Świętochłowice, centrum Bytomia dojedzie do zajezdni w Stroszku. O godz. 9:05 z zajezdni Blues Bana już jako linia nr 38 wyjedzie na trasę, by kursować do 18:30 po ul. Piekarskiej.

Szczegółowe informacje dotyczące imprezy można znaleźć na facebookowym profilu "Blues Bany" oraz na plakatach.

PODZIEL SIĘ