Leo Production wnioskuje o upadłość Newagu

Leo Production wnioskuje o upadłość Newagu

07 września 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Mielecka spółka Leo Production złożyła wniosek o upadłość likwidacyjną Newagu. Zdaniem nowosądeckiego producenta pociągów, wniosek jest bezzasadany, a Newag nie ma żadnych zobowiązań wobec spółki.

Fot. Newag

Wniosek o upadłość likwidacyjną nowosądeckiego Newagu zgłosiła spółka Leo Production z Mielca, zajmująca się produkcją części i akcesoriów do samochodów. Jej adres w Mielcu jest identyczny, jak spółki Leopard Production. Obydwie firmy łączy też to samo imię i nazwisko osoby będącej w zarządach spółek. Leopard Production zajmował się wytwarzaniem na zamówienie luksusowych samochodów sportowych o nazwie Leopard.

W komunikacie giełdowym spółka Newag podała, że złożony przez Leo Production wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej jest "oczywiście bezzasadny" i został złożony w złej wierze. Z informacji posiadanych przez Newag wynika, że Leo Production w Mielcu jest powiązana z byłym dostawcą spółki, z którym rozwiązano umowę z powodu nienależytego wykonania zobowiązań.

–Spółka nie posiada i nigdy nie posiadała jakichkolwiek zobowiązań cywilnoprawnych wobec Leo Production w Mielcu. Poza tym, spółka jest w pełni wypłacalna i wykonuje wszelkie istniejące i wymagalne zobowiązania – podał Newag w komunikacie giełdowym.

Zarząd Newagu dodał też, że podejmie przewidziane prawem środki związane ze złożeniem wniosku o upadłość w złej wierze, w szczególności wystąpi o publikację odpowiedniego oświadczenia przez wnioskodawcę oraz zapłatę odszkodowania w razie poniesienia szkody majątkowej.

 

PODZIEL SIĘ