Koleje Dolnośląskie zabiegają o klientów

Koleje Dolnośląskie zabiegają o klientów

07 września 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Spółka inwestuje w nowoczesne rozwiązania i tabor. We wrześniu przewoźnik uruchomił system sprzedaży biletów online oraz Biuro Obsługi Klienta na Dworcu Głównym we Wrocławiu. Niebawem KD odbiorą pierwsze z 5 Impulsów, które od grudnia będą obsługiwały połączenia z Wrocławia do Rawicza.

Fot. Koleje Dolnośląskie

Jak wskazują Koleje Dolnośląskie, codziennie z pociągów spółki korzysta ponad 9,5 tys. pasażerów. Co roku liczba przewiezionych pasażerów rośnie. W pierwszym półroczu bieżącego roku z usług KD skorzystało ponad 2,5 mln pasażerów - to o ponad 30 proc. więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłym i więcej niż spółka przewiozła przez cały rok 2013.

Dostępność oferty

Z myślą o pasażerach uruchomiono Biuro Obsługi Klienta, z usług którego można korzystać na dworcu Wrocław Główny. Każdy może tu uzyskać informację na temat połączeń i ofert, a także kupić bilet na pociąg Kolei Dolnośląskich.

Spółka udostępniła również system sprzedaży biletów online. Dziś bilety KD można kupić w kasach na największych stacjach kolejowych Dolnego Śląska, automatach biletowych przy dworcach, u obsługi w pociągach oraz przez internet. W prosty sposób, nie wychodząc z domu, po zalogowaniu się do systemu, można kupić bilet na dowolną relację, zapłacić za niego kartą bądź przelewem. I nie stojąc w kolejkach przy kasach, wsiąść do pociągu Kolei Dolnośląskich.

Przewoźnik zapowiada, że niedługo bilety będą dostępne w kolejnych urządzeniach - za pośrednictwem aplikacji na smartfony oraz w automatach biletowych w pojazdach.

„Zależy nam na tym, aby nasze bilety były dostępne dla każdego, dlatego też docelowo planujemy rozbudowę punktów sprzedaży i zwiększenie liczby kas ajencyjnych na stacjach na Dolnym Śląsku” – informuje spółka.

Komfort podróży

Oprócz łatwego dostępu do swoich usług, Koleje Dolnośląskie zabiegają również o komfort podróży pasażerów. Już niedługo KD będą dysponowały pierwszymi z pięciu elektrycznych zespołów trakcyjnych. Nowoczesne Impulsy są już dobrze znane na Dolnym Śląsku. Jednak te, które już w grudniu pojadą z Wrocławia do Rawicza, zostaną unowocześnione i wyposażone w rozwiązania wypracowane wspólnie z producentem, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Nowe połączenie to również nowa oferta, która polega na połączeniu pociągów Kolei Dolnośląskich i wyremontowanej infrastruktury na linii kolejowej E59. Dzięki temu pasażerowie z Rawicza będą mogli szybciej dojechać do Wrocławia.

„Wybraliśmy również dostawcę czterech trakcyjnych zespołów spalinowych, które jeszcze w tym roku powinny trafić na tory Dolnego Śląska. Będą to pojazdy dwuczłonowe, które z powodzeniem obsłużą linie niezelektryfikowane o wysokiej frekwencji podróżnych" – przekonują Koleje Dolnośląskie.

PODZIEL SIĘ