PKP Cargo: związki przygotowują regulamin i zasady strajku

PKP Cargo: związki przygotowują regulamin i zasady strajku

08 września 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Krajowy Komitet Protestacyjno Strajkowy działający w PKP Cargo postanawia do dnia 25 września 2015 r. przygotować regulaminy strajkowe oraz zasady przeprowadzenia strajku w PKP Cargo – poinformowała na swojej stronie internetowej Sekcja Krajowa Kolejarzy NSZZ Solidarność.  

Fot. PKP Cargo

– Krajowy Komitet Protestacyjno Strajkowy działający w PKP Cargo zobowiązuje wszystkie zakładowe i międzyzakładowe organizacje związkowe działające w strukturach central związkowych wchodzących w skład Komitetu do przeprowadzania do dnia 30 września 2015 r. spotkań z pracownikami i przedstawienia im okoliczności oraz celów protestu – napisano w komunikacie.

Z krótkiej informacji podanej przez SKK NSZZ Solidarność nie wynika, czy podany termin będzie tożsamy z datą strajku. Podczas wczorajszych rozmów z zarządem PKP Cargo nie ustalono daty konkretnego spotkania. Jan Piechel, wiceprzewodniczący Federacji Związków Zawodowych Pracowników PKP jest zdania, że z tego powodu żaden termin strajku w PKP Cargo nie został wyznaczony.