PKP PLK: do października nieczynne rogatki kolejowe w Kobyłce

PKP PLK: do października nieczynne rogatki kolejowe w Kobyłce

15 września 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W związku z awarią szlabanów na przejazdach kolejowych w Kobyłce, bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożność - informację takiej treści przekazał mieszkańcom w piątek 11 września Urząd Miejski w Kobyłce pod Warszawą. W poniedziałek PKP PLK poinformowało, że rogatki nie będą czynne co najmniej do końca września.

Fot. Google Maps

Według informacji z biura promocji miasta zajmującego się wysyłaniem komunikatów do mieszkańców, na dwóch przejazdach przez linie nr 6 w Kobyłce, rogatki nieczynne są od czwartku 10 września. 

Mirosław Siemieniec z biura prasowego PKP PLK poinformował, że szlabany w Kobyłce nie są uszkodzone. - Ze względu na prowadzone prace w Kobyłce od 9 września wyłączono urządzenia rogatkowe na przejazdach, pociągi jadą 20 km/h, maszyniści zwracają szczególna uwagę na bezpieczeństwo. Prosimy również kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności - powiedział M.Siemieniec. Dodał, że według obecnych założeń rogatki nie będą czynne do końca września.

Każde wyłączenie rogatek oznacza dla przewoźników konieczność obniżenia prędkości, a co za tym idzie możliwe opóźnienia w przejazdach pociągów. Jednak jak poinformowała Joanna Maliszewska z biura prasowego Kolei Mazowieckich, nie odnotowano utrudnień spowodowanych wyłączeniem szlabanów w Kobyłce.