Koleje Rosyjskie przez Warszawę uruchomią połączenie z Moskwy do Sofii

Koleje Rosyjskie przez Warszawę uruchomią połączenie z Moskwy do Sofii

29 września 2015 | Autor: AM | Źródło: RIA
PODZIEL SIĘ

Pięć wagonów znajdujących się w składzie pociągu „Polonez” relacji Moskwa - Warszawa będzie w stolicy Polski dołączanych do pociągu jadącego do Budapesztu na Węgrzech, a dalej do Sofii i Burgas w Bułgarii - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele Kolei Rosyjskich (RŻD).

Fot. Koleje Rosyjskie

Jak podała agencja RIA, Koleje Rosyjskie planują we współpracy z Polską od grudnia 2015 roku uruchomienie przewozów pasażerskich do Sofii i Burgas, przez Węgry. Pięć wagonów ze składu Polonez zostanie odłączonych w Warszawie i skierowanych dalej do Bułgarii przez Budapeszt – podała agencja RIA powołując się na poniedziałkową informację od przedstawiciela RŻD.

Rozmówca agencji powiedział, że zimą wagony docierać będą tylko do Sofii, w lecie trasa będzie wydłużona do Burgas i Warny poprzez Bar. Przedstawiciel RŻD zapowiedział, że takie połączenie z Moskwy do Sofii ma być dostępne już od grudnia 2015 roku.

Pociągi Kolei Rosyjskich lub bezprzesiadkowe wagony należące do RŻD, włączane do pociągów międzynarodowych kursują obecnie z Rosji do Austrii, Węgier, Niemiec, Włoch, Polski, Słowacji, Finlandii, Francji, Czech i Estonii. Polonez to pociąg relacji Warszawa - Moskwa obsługiwany przez PKP Intercity i kursujący pomiędzy Polską a Rosją w tranzycie przez Białoruś.

PODZIEL SIĘ