Przewozy Regionalne zapewniają bezpłatny powrót z Parowozowni Skierniewice

Przewozy Regionalne zapewniają bezpłatny powrót z Parowozowni Skierniewice

02 października 2015 | Autor: AM | Źródło: PSMK
PODZIEL SIĘ

Urząd Miasta Skierniewice oraz Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei zaprasza w sobotę 3 października do Parowozowni Skierniewice z okazji "Urodzin Wiedenki". Przewozy Regionalne zapewniają bezpłatny powrót do miejsca rozpoczęcia podróży w obrębie województwa łódzkiego i śląskiego od strony Częstochowy każdemu, kto tego dnia przyjedzie do Skierniewic pociągiem Przewozów Regionalnych i w Parowozowni uzyska na swoim bilecie pieczątkę Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei. Impreza odbywać się będzie w godzinach od 11.00 do 17.00.

Fot. PSMK

Prezydent Miasta Skierniewice, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji oraz Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei zaprasza na  „Urodziny Wiedenki”. Impreza, którą honorowym patronatem objął Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, odbędzie się w Parowozowni Skierniewice w sobotę 3 października 2015 r. w godzinach od 11.00 do 17.00.

W programie przewidziano m.in. otwarcie jubileuszowej wystawy „Papierowa spuścizna Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej w 170-lecie jej powstania” aut. Pawła Mierosławskiego, występ Miejskiej Orkiestry Dętej i pokaz najstarszego czynnego wagonu pasażerskiego w Polsce.

Uczestnicy będą mogli obejrzeć także Halę Wachlarzową (zwiedzanie w grupach z przewodnikiem),  zabytkowy tabor kolejowy, mobilne stoisko Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, urządzenia do obsługi parowozów, interaktywną wystawę urządzeń sterowania ruchem kolejowym (do 15.00), współczesny semafor z diodami LED firmy Thales, pokaz pojazdu ratownictwa technicznego PKP PLK oraz akcji Straży Ochrony Kolei. Prezentowana będzie też amatorska stacja łączności radiowej (SP7KMX) oraz sterowania cyfrowego modelami kolejowymi.

W programie przewidziano także urodzinowy tort z okazji 170-lecia DŻW, koncert muzyki rokowej Paragraf 22 oraz Michała Lonstara z zespołem muzyki country Colorado Band.