Bieszczadzki Żaczek zacznie kursować 13 grudnia

Bieszczadzki Żaczek zacznie kursować 13 grudnia

20 października 2015 | Autor: AM | Źródło: Przewozy Regionalne
PODZIEL SIĘ

"Bieszczadzki Żaczek” to pociąg, który zacznie kursować od 13 grudnia 2015 roku na trasie Rzeszów-Jasło-Zagórz-Komańcza i z powrotem. Skład będzie wyruszał w piątek z Rzeszowa ok. godz. 16.00, a jego odjazd z Komańczy w kierunku Rzeszowa planowany jest w niedzielę ok. godz. 15.00 – poinformował podkarpacki oddział Przewozów Regionalnych.

Fot. Przewozy Regionalne

Przewozy Regionalne poinformowały, że w poniedziałek, 16 października, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego odbyło się spotkanie zespołu negocjacyjnego poświęcone zamówieniu uzupełniającemu na uruchomienie pociągów pasażerskich na okres listopad – grudzień 2015 roku.

Urząd Marszałkowski jako organizator przewozów podjął decyzję o dokonaniu zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, odwołując jedyną parę składów Przewozów  Regionalnych kursujących codziennie na trasie Krosno-Zagórz-Krosno. Tłumaczono to znikomą frekwencją w tych pociągach. W efekcie od 2 listopada 2015 roku odwołane zostaje kursowanie pociągów na trasie Krosno-Zagórz-Krosno, odjeżdżającego o godz. 7.32 z Krosna i przyjeżdżającego do Zagórza o godz. 8.40 oraz odjeżdżającego z Zagórza o godz. 13.20  i docierającego do Krosna o godz. 14.28.

Jednocześnie, dzięki zaoszczędzonym środkom, samorząd województwa zamówił nowe połączenia o nazwie „Bieszczadzki Żaczek”. Pociąg ten będzie kursował od 13 grudnia 2015 roku na trasie Rzeszów-Jasło-Zagórz-Komańcza i z powrotem. Pociąg będzie wyjeżdżał w piątek z Rzeszowa ok. godz. 16.00, a jego odjazd z Komańczy w kierunku powrotnym planowany jest w niedzielę ok. godz. 15.00.

PODZIEL SIĘ