Łódzka trasa W-Z czeka na otwarcie

Łódzka trasa W-Z czeka na otwarcie

30 października 2015 | Źródło: Urząd Miasta Łodzi
PODZIEL SIĘ

Przed nami moment, na który łodzianie czekali od wielu miesięcy - otwarcie dla ruchu trasy W-Z, czyli głównej arterii komunikacyjnej Łodzi na kierunku wschód-zachód łączącej dwa największe łódzkie osiedla Widzew (na wschodzie) i Retkinię (na zachodzie). Zgodnie z informacjami Zarządu Dróg i Transportu, który nadzoruje inwestycję trasa zostanie oddana do ruchu i przejezdna już od soboty 31 października 2015 roku.

Fot. Urząd Miasta Łodzi

Od najbliższego weekendu ze wschodu na zachód Łodzi przejedziemy po nowych jezdniach i torach, a także nowo wybudowanym tunelem. W tych dniach obowiązywać będą również darmowe przejazdy komunikacją miejską.

Tramwaje wyjadą na trasę W-Z już bardzo wcześnie rano w sobotę, 31 października. Jako pierwsza - o godz. 4.40, wyruszy „10".

Wcześniej - w piątek, 30 października, przy przystanku przesiadkowym „Centrum", w godz. 12 - 19 działać będzie ostatni punkt informacyjny ZDiT. Rozdawane będą ulotki i mapki dotyczące zmian w ruchu miejskim po otwarciu trasy W-Z.

– Ruch w mieście powoli będzie wracał do normy, nadal jednak w niektórych miejscach prowadzone będą prace wykończeniowe. To głównie roboty związane np. z układaniem kostek brukowych. Prace prowadzone będą jeszcze przed Urzędem Marszałkowskim i przy wylocie z ulicy Piotrkowskiej. Drobne roboty wykończeniowe związane z pielęgnacją i nasadzeniami zieleni wykonywane będą jeszcze w listopadzie – informuje Piotr Grabowski ze ZDiT. Możliwe są też drobne prace poprawkowe na oddanych do użytku odcinkach. Obecnie trwają odbiory techniczne.

W listopadzie wystartuje „Obszarowy system sterowania ruchem". Na początku jednak sygnalizacja będzie działać w systemie uproszczonym. W docelowym trybie zacznie pracować w grudniu i będzie nadawać priorytet komunikacji miejskiej.

Do końca roku obowiązywać będą przedłużone czasy biletów. Bilet 20-minutowy nadal ważny będzie 40 minut, a bilet 40-minutowy przez 60 minut. O nowej organizacji ruchu można dowiedzieć się ze strony MPK.

PODZIEL SIĘ