DB Schenker Rail Polska i CTL Logistics przewiozą węgiel dla PGE

DB Schenker Rail Polska i CTL Logistics przewiozą węgiel dla PGE

26 listopada 2015 | Źródło: DB Schenker Rail Polska
PODZIEL SIĘ

Konsorcjum firm DB Schenker Rail Polska (lider) i CTL Logistics dostarczy ponad 5,3 mln ton węgla kamiennego do elektrowni Opole należącej do PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Fot. DB Schenker Rail Polska
Pod koniec października konsorcjum DB Schenker Rail Polska i CTL Logistics wygrało zadanie na przewóz węgla kamiennego, będące częścią większego przetargu ogłoszonego przez PGE Polską Grupę Energetyczną. Łączna masa tego paliwa transportowanego na podstawie kontraktu przez obu operatorów wyniesie 5 mln 300 tysięcy ton. Kontrakt zwarty został na okres trzech lat. Węgiel transportowany będzie ze śląskich kopalń do elektrowni w Opolu.  

– Przy realizacji tego kontraktu najważniejsze dla nas jest zapewnienie niezawodnej usługi, dającej klientowi poczucie komfortu w postaci bezpieczeństwa dostaw. Współpraca w konsorcjum, z równie znaczącym na polskim rynku kompleksowym operatorem logistycznym, pozwoli nam spełnić ten warunek – mówi Paweł Pucek, członek zarządu ds. sprzedaży DB Schenker Rail Polska.

– Start w konsorcjum do tak dużego klienta jak PGE, z porównywalnym pod względem wielkości operatorem, pozwoli osiągnąć efekt synergii i zrealizować powierzone zadania na najwyższym możliwym poziomie – podkreśla Jacek Bieczek, prezes zarządu CTL Logistics. – Doświadczenie obu spółek na rynku, dobra organizacja pracy i stawianie na jakość usług to dobre podstawy do współpracy – podsumowuje Prezes Bieczek.

W 2018 roku PGE planuje uruchomić nowy blok energetyczny w elektrowni Opole. Oznacza to, że w ramach podpisanej umowy DB Schenker Rail Polska i CTL Logistics będą również wozić węgiel do nowo powstałej instalacji.

PGE Polska Grupa Energetyczna to jeden z największych producentów i dostawców energii elektrycznej w Polsce i jedna z największych firm branży elektroenergetycznej w Europie Środkowej i Wschodniej. Dostarcza energię do ponad pięciu milionów klientów w naszym kraju. PGE Polska Grupa Energetyczna znalazła się na 79 miejscu prestiżowego rankingu Platts Top 250 Global Energy Rankings 2015, który jest zestawieniem największych firm rafineryjnych i energetycznych świata.

PODZIEL SIĘ