PKP PLK podsumowują modernizację stacji Bydgoszcz Główna

PKP PLK podsumowują modernizację stacji Bydgoszcz Główna

07 grudnia 2015 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

Łatwy dostęp do pociągów, wygodne, przeszklone poczekalnie, bezpieczeństwo nadzorowane przez kamery, ułatwienia dla osób niepełnosprawnych – to efekt modernizacji 7 peronów na stacji Bydgoszcz Główna. PKP Polskie Linie Kolejowe przeznaczyły na inwestycje 54 mln zł.

Fot. PKP PLK

Podczas modernizacji zarządca infrastruktury zadbał o czytelną informację dla podróżnych. Na wszystkich peronach zamontowano 81 elektronicznych tablic peronowych informujących o przyjazdach i odjazdach pociągów. Nowoczesne i funkcjonalne oświetlenie zapewnia wygodną obsługę pasażerów. Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwa non stop system obrotowych i stałych 174 kamer monitoringu. Dodatkowo system bezpieczeństwa na peronach uzupełniają specjalne przyciski SOS.

Po modernizacji, na wszystkie perony można się dostać schodami lub nowoczesnymi windami. Obiekty mają nową nawierzchnię z kostki, a specjalne wypukłe „guzki” ułatwią orientację osobom niedowidzącym. Zainstalowana jest również interkomowa stacja wzywania pomocy i udzielania informacji SOS-INFO, wyposażona w pętlę indukcyjną dla niedosłyszących. Dzięki temu rozwiązaniu, do osób wyposażonych w aparaty słuchowe trafiają czytelne informacje o odjazdach i przyjazdach pociągów.

Na bydgoskiej stacji całkowicie wyremontowano przejście podziemne do peronów 2,3,4,5. Usunięto starą okładzinę ścian i obecnie w jej miejscu są teraz trwałe i estetyczne płyty granitowe. W przejściu zamontowano także kamery, nowe gabloty informacji pasażerskiej oraz czytelne oznakowanie m.in. piktogramy, wskazujące drogę.

W ramach modernizacji peronów PLK wymieniły również ponad 3 km toru.