Otoczenie dworca Bydgoszcz Główna nabrało ostatecznego kształtu

Otoczenie dworca Bydgoszcz Główna nabrało ostatecznego kształtu

29 grudnia 2015 | Źródło: Urząd Miasta Bydgoszcz
PODZIEL SIĘ

Zakończyła się przebudowa wejść do podziemnego tunelu pod ulica Zygmunta Augusta w rejonie Dworca Głównego PKP. Zagospodarowano też teren przylegający do nowoczesnego budynku.

Fot. bydgoszcz.pl

Przejścia zostały udostępnione pasażerom jeszcze przed świętami. W ramach prac finansowanych przez miasto zamontowano stelaże pod nowe konstrukcje, które dostosowano wizualnie do elewacji budynku dworca kolejowego Bydgoszcz Główna. Poliwęglan został zastąpiony hartowanym szkłem o odcieniu szaro-niebieskim. W konstrukcję wmontowano też pionowe i poziome listwy LED.

W ten sposób zadaszenia będą współgrały z nowoczesną, ascetyczną elewacja budynku głównego. Szczególnie efektownie wejścia prezentują się właśnie po zmroku tworząc z podświetlonym budynkiem dworca harmonijną całość. Nad wejściem do tuneli zamontowano też podświetlane napisy. Projekt wykonała firma, która przygotowała wcześnie projekt przebudowy dworca.

Ściany obłożone zostały kamiennymi okładzinami. Zamontowano też windy, które umożliwiają korzystanie z tuneli osobom niepełnosprawnym. Inwestycja kosztowała 1,4 mln zł.

Przypomnijmy, że pasażerską przestrzeń na dworcu Bydgoszcz Główna otwarto w październiku. W ostatnich tygodniach zakończono również prace przy terenach zielonych na miejscu dworca tymczasowego oraz przy budowie parkingu. Remontowane są też budynki w bezpośrednim sąsiedztwie dworca, co poprawia estetykę tej części miasta. Warto dodać, że na szczycie odnowionej kamienicy przy ul. Dworcowej 89 wykonana będzie retrościana, czyli stylowa, malowana reklama. Modernizacja całego węzła kosztował ponad 197 mln zł. Inwestorem były PKP S.A .