KD: sukces reaktywacji połączeń do Niemiec

KD: sukces reaktywacji połączeń do Niemiec

04 stycznia 2016 | Źródło: Koleje Dolnośląskie
PODZIEL SIĘ

Reaktywowane przez Koleje Dolnośląskie i Länderbahn połączenie Wrocław - Drezno oraz nowo uruchomione połączenie Görlitz - Jelenia Góra spotkało się z ogromnym zainteresowaniem podróżnych. W pierwszym tygodniu obowiązywania nowego rozkładu jazdy, z usługi skorzystało prawie 900 osób.

Fot. Bartosz Dziwak

Najwięcej pasażerów w pierwszym tygodniu kursowania pociągów pomiędzy Zgorzelcem a Gӧrlitz podróżowało w weekendy: 184 osoby w pierwszą niedzielę – 13 grudnia, 166 osób w sobotę – 19 grudnia oraz 155 osób w kolejną niedzielę – 20 grudnia. Najbardziej popularne pociągi to poranny z Drezna do Wrocławia (odjazd z Gӧrlitz o godz. 7.33), którym podróżowało przez cały tydzień 116 osób oraz wieczorny z Wrocławia do Drezna (odjazd ze Zgorzelca o godz. 20.33), z którego w analogicznym okresie skorzystało 122 pasażerów.

Jednorazowo największą liczbę pasażerów przewieziono niedzielnym (20 grudnia) pociągiem z Drezna do Wrocławia (odjazd z Gӧrlitz o godz. 7.33). Na pokładzie autobusu szynowego było aż 38 podróżnych. Podobną wartość Koleje Dolnośląskie odnotowały w niedzielny wieczór (13 grudnia) w pociągu z Wrocławia do Drezna (odjazd ze Zgorzelca o godz. 20.33) – 33 pasażerów.

– To wartości dotąd niespotykane na tej trasie – zaznacza przewoźnik. Łącznie w obu kierunkach w okresie 13-20 grudnia 2015 r. przez granicę polsko-niemiecką przewieziono 879 pasażerów (kierunek do Niemiec był lepszy o 27 osób).

–  Średnio w kierunku Gӧrlitz podróżowało z nami 9 pasażerów, a w kierunku do Wrocławia 11 osób w każdym pociągu. Ten wynik potwierdza zasadność uruchomienia na nowo tych połączeń – konkludują Koleje Dolnośląskie.