Czasowe zmiany w kursowaniu pociągów KM na linii Warszawa – Łuków

Czasowe zmiany w kursowaniu pociągów KM na linii Warszawa – Łuków

26 stycznia 2016 | Źródło: Koleje Mazowieckie
PODZIEL SIĘ

W czwartek 28 stycznia 2016 r. na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Wesoła wystąpi całkowita przerwa w ruchu pociągów w godzinach wieczornych (20:30-1:30). Zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. Dodatkowo w dniach 29-31 stycznia na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna, ruch pociągów będzie prowadzony wahadłowo po jednym czynnym torze. W związku z tym większość pociągów do/z Mińska Maz. i Mrozów będzie odwołana.

Fot. Patryk Farana

Powyższe utrudnienia są związane z ostatnim etapem prac modernizacyjnych w stacji Warszawa Rembertów - wymianą urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Od 1 lutego zarządca infrastruktury planuje przywrócenie podstawowego układu torowego, dzięki czemu pociągi będą mogły kończyć i rozpoczynać bieg na stacji Rembertów.

W związku przerwą w ruchu 28 stycznia nie będzie kursowało 8 pociągów (cztery na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Wesoła oraz 4 na odcinku Warszawa Wesoła – Warszawa Wschodnia). Natomiast 29 stycznia nie pojedzie jeden pociąg z Warszawy Wschodniej do Warszawy Wesołej. Za te pociągi Koleje Mazowieckie uruchomią zastępczą komunikację autobusową.

PODZIEL SIĘ