CTL Logistics, DB Schenker Rail Polska i Rail Polska przewiozą węgiel dla Grupy Tauron

CTL Logistics, DB Schenker Rail Polska i Rail Polska przewiozą węgiel dla Grupy Tauron

27 stycznia 2016 | Źródło: CTL Logistics
PODZIEL SIĘ

Konsorcjum firm w składzie CTL Logistics (lider), DB Schenker Rail Polska i Rail Polska dostarczy ok. 5,4 mln ton węgla kamiennego do elektrowni i elektrociepłowni Grupy Tauron.

Fot. Przemysław Szkatuła

Na początku grudnia konsorcjum firm - CTL Logistics, DB Schenker Rail Polska i Rail Polska - wygrało przetarg na przewóz węgla kamiennego, które jest częścią większego przetargu ogłoszonego przez Grupę Tauron. Łączna ilość  tego paliwa transportowanego na podstawie zawartej umowy przez trzech operatorów wyniesie około 5 mln 400 tysięcy ton. Kontrakt został zawarty na okres dwóch lat (2016-2017). Węgiel będzie przewożony ze śląskich kopalń do elektrowni: Jaworzno III, Jaworzno II, Łaziska, Łagisza, Siersza i Stalowa Wola oraz do elektrociepłowni: Tychy, Katowice, Bielsko Biała I i Bielsko Biała II. Mimo podnoszonych przez PKP Cargo zarzutów, KIO nie dopatrzyło się naruszenia uczciwej konkurencji przez CTL Logistics, DB Schenker Rail Polska i Rail Polska.

– To drugi duży przetarg na transport węgla kamiennego do elektrowni i elektrociepłowni, który będziemy realizować w konsorcjum. Dzięki współpracy operatorów o wzajemnie uzupełniającym się potencjale i podobnej filozofii prowadzenia biznesu, tak duży klient jak Grupa Tauron ma wreszcie szansę skorzystać z zasad wolnego rynku i wybrać najlepszą ofertę, która w pełni odpowiada jego oczekiwaniom – podkreśla Jacek Bieczek, prezes CTL Logistics.

Zdobycie zamówienia pokazuje, że mimo występujących barier na rynku kolejowych transportów towarowych jest miejsce dla mniejszych graczy.

– Nie jest to przypadkowa wygrana, tak jak nie jest przypadkiem dobór niezawodnych uczestników konsorcjum. Zawarliśmy efektywne porozumienie, mamy sukces, jednak zawsze pozostaje mobilizująca atmosfera rywalizacji trzech niezależnych od siebie przewoźników – stwierdza z satysfakcją Edward A. Burkhardt, prezes Rail Polska.